Poznań: Projekt Grupy Murapol w pobliżu ZOO i Malty

W ramach „oferty 2 000” Murapol uruchomił sprzedaż lokali w nowym poznańskim projekcie inwestycyjnym – Murapol Malta, który powstanie w atrakcyjnej, zielonej części miasta, w pobliżu parków i akwenów wodnych, przy ul. Dymka. W ofercie znajduje się 275 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej blisko 11,2 tys. mkw. Do dyspozycji zmotoryzowanych mieszkańców zaprojektowano 329 miejsc postojowych w dwukondygnacyjnym garażu podziemnym.

W ramach wprowadzonego do sprzedaży pierwszego etapu projektu Murapol Malta powstanie jeden budynek z zielonym dziedzińcem, 6- kondygnacyjny, zaprojektowany w układzie tarasowym oraz z wcięciami eliptycznymi w jednej ze ścian obiektu. Oferta inwestycji obejmuje kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe o zróżnicowanych układach i metrażach, od ok. 25 do ponad 66 mkw. W budynku zostanie wdrożony Home Management System, inteligentne rozwiązania umożliwiające zdalne sterowanie za pomocą np. smartfonu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą oraz urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania. Lokale na parterze oraz wybrane mieszkania na czwartym i piątym piętrze będą posiadały tarasy, a pozostałe balkony. Teren osiedla zostanie zagospodarowany zielenią oraz elementami małej architektury, dla najmłodszych zaprojektowano plac zabaw.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive Sp. z o.o., pracownia skupiająca segment doradczo-wykonawczy Grupy Murapol. Wstępny harmonogram inwestycji zakłada rozpoczęcie budowy w pierwszym kwartale 2019 r., zaś przekazanie gotowych mieszkań nabywcom w pierwszym kwartale 2021 r.

Poznański rynek mieszkaniowy należy do ścisłej krajowej czołówki. Ceny oferowanych lokali są atrakcyjne w stosunku do pozostałych metropolii, zaś miasto, według najnowszego rankingu Polish Cities of the Future, wyróżnia się potencjałem ekonomicznym, przyjaznym podejściem do biznesu, kapitałem ludzkim i jakością życia. My również dostrzegamy te atuty, dlatego też uruchamiamy kolejny, czwarty już projekt deweloperski w stolicy Wielkopolski – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Na przestrzeni 8 lat naszej działalności w Poznaniu dobrze poznaliśmy specyfikę tego rynku oraz preferencje klientów, dlatego liczymy, że skrojona na potrzeby mieszkańców oferta Murapol Malta, a także bardzo dobra lokalizacja inwestycji znajdą odzwierciedlenie w zainteresowaniu ze strony klientów. – dodaje Nikodem Iskra.

Inwestycja Murapol Malta położona jest przy ul. Abpa Walentego Dymka, na osiedlu Chartowo. O atrakcyjnej lokalizacji tej części miasta świadczą nie tylko liczne tereny zielone i miejsca rekreacji, takie jak Jezioro Maltańskie, Miejski Ogród Zoologiczny, Park Tysiąclecia, stawy i użytki ekologiczne, ale także bogata infrastruktura handlowo-usługowa, liczne placówki medyczne i edukacyjne. W pobliżu znajdują się przystanki komunikacji tramwajowej i autobusowej oraz wyjazd na obwodnicę Poznania. Dojazd do centrum miasta zajmuje stąd ok. 30 minut.

Grupa Murapol działa na rynku poznańskim od 2011 roku, w tym czasie zrealizowała dwa etapy osiedla Nowe Winogrady, w których zamieszkało ponad 1,4 tys. osób. Obecnie Grupa buduje kolejny, trzeci etap tej inwestycji, a także dwa nowe projekty – Murapol Nowy Poznań, przy ul. Karpiej oraz Murapol Poznańskie Ogrody przy ul. Kajki, w których łącznie powstanie blisko 700 lokali.