Wrocław: Planty Racławickie – nowa inwestycja w Krzykach

Archicom, lider wrocławskiego rynku deweloperskiego, rozpoczyna inwestycję w zielonym sercu prestiżowej części Krzyków. Przyszli mieszkańcy Plantów Racławickich będą mogli cieszyć się bliskością natury oraz widokami na zieleń i rzekę, w pełni korzystając jednocześnie z zalet płynących ze znakomitej lokalizacji – tuż przy pętli autobusowej i w pełni zagospodarowanej okolicy.

Planty Racławickie

Planty Racławickie to najnowsza inwestycja w portfolio Archicomu, jednego z czołowych deweloperów w Polsce, działającego na rynku od ponad 30 lat. Osiedle powstanie przy ulicy Racławickiej, w pobliżu rzeki Ślęzy i jej prawego dopływu – Olszówki Krzyckiej, tuż przy ogrodach działkowych.

Projektując Planty Racławickie, architekci uzyskali symbiozę zabudowy z otoczeniem, dzięki czemu inwestycja współgra z okoliczną zielenią i odpowiada na naturalne potrzeby mieszkańców. Osiedle w standardzie premium cechować będzie spójny, biomorficzny motyw przewodni przewijający się w aranżacji terenu, na elewacjach, we wnętrzach klatek schodowych i w strefach wspólnych, służących aktywności i odpoczynkowi.

Położyliśmy nacisk na kameralne przestrzenie zamknięte w kwartały, znaczne odległości między budynkami, piękne widoki z okien i bezpośredni kontakt z przyrodą. Architektura, dzięki efektownym szklanym witrynom i harmonijnym elewacjom z subtelnymi podziałami w jasnych kolorach, na których pojawi się również pnąca zieleń, będzie wyróżniać się na tle najbliższego otoczenia – tłumaczy architekt Dorota Jarodzka-Śródka, wiceprezes Archicom S.A.

Planty Racławickie zostały zaprojektowane jako kompleks 11 budynków z placami zabaw, miejscami rekreacyjnymi, małą architekturą oraz zielenią wokół obiektów. Łącznie powstanie tam 800 mieszkań. Inwestycję podzielono na etapy – budowa pierwszego z nich, obejmującego 248 lokali, ruszy we wrześniu 2019 roku i potrwa do drugiej połowy 2021 roku.

Żyj w zgodzie z naturą

Koncepcja Plantów Racławickich zakłada nie tylko bogatą zieleń na samym osiedlu, ale też pas zieleni naturalnej i projektowanej parkowej, przyległy do inwestycji. Projekt zieleni nawiązuje do bliskości natury, a wiodąca barwa roślin kwitnących to naturalna biel oraz beżowo-brązowe odcienie kłosów traw ozdobnych. Zaplanowano m.in. łąki kwietne, zespoły rabat i grupy krzewów oraz pnącza. Zieleń otula całe osiedle, każdą jego płaszczyznę, nie tylko rabaty, ale również tarasy i ściany budynku.

Z kolei piętrowa kompozycja zieleni przywołuje układ charakterystyczny dla lasów, wprowadza spokój i harmonię, a staranny dobór roślin przełoży się na poprawę samopoczucia mieszkańców i redukcję poziomu stresu. Pagórkowate ukształtowanie terenu latem świetnie sprawdzi się jako miejsce do zabaw i spacerów, a zimą – jako małe górki saneczkowe. Nie zabraknie również placu zabaw z atestowanymi urządzeniami i drewnianymi elementami.

W projekcie uwzględniliśmy też naturalne ścieżki z drewnianych krążków, pnie i kłody drzew, stanowiące element dekoracyjny lub siedzisko oraz duże skały na wzór głazów narzutowych– tłumaczy Ewa Dziurzyńska z Archicom Studio, architekt prowadzący Plantów Racławickich.

W Plantach Racławickich znajdzie się również świetnie wyposażony klub fitness, do wyłącznej dyspozycji mieszkańców, zaprojektowany w oparciu o design biofiliczny, czyli projektowanie odpowiedzialne ekologiczne, skoncentrowane na człowieku i jego potrzebach.

– To nasza odpowiedź na tęsknotę ludzi za wszystkim, co naturalne i zdrowe. Innymi rozwiązaniami, które wprowadzamy z myślą o środowisku, są stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz stacja do samodzielnej naprawy rowerów, które znajdą się na osiedlu – dodaje Ewa Dziurzyńska.

Mieszkaj wygodnie i wśród zieleni

Miejsce, w którym powstaną Planty Racławickie, to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji nie tylko w tej części miasta, ale i w całym Wrocławiu.

Inwestycja została przygotowana w taki sposób, aby mieszkanie tu mogły znaleźć zarówno osoby poszukające oferty premium na rynku, prowadzące aktywny tryb życia, jak i rodziny z dziećmi, ceniące sobie bezpieczeństwo i wygodę. Tę ostatnią zapewnia bliskość sklepów, kilkunastu placówek edukacyjnych, miejsc do rekreacji, punktów usługowych czy gastronomicznych – wylicza Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

W odległości kilkuminutowego spaceru znajduje się rozległy Park Grabiszyński, czyli jedno z ulubionych przez wrocławian miejsc spędzania wolnego czasu. Niewiele dalej jest do urokliwego Parku Południowego i Parku Klecińskiego. Do tego drugiego dotrzemy trasą biegnącą wzdłuż wałów nad Ślęzą.

Na tym możliwości rekreacji jednak się nie kończą. Liczne place zabaw w okolicy, kryty basen pływacki WKS Śląsk, kąpielisko „Oporów”, które w najbliższych latach zostanie zrewitalizowane czy Górka Skarbowców – to miejsca, gdzie przyszli mieszkańcy będą mogli aktywnie wypoczywać – podkreśla Tomasz Sujak.

Z kolei dzięki bliskości dwóch ważnych arterii drogowych – ulicy Grabiszyńskiej i Powstańców Śląskich, a także znajdującego się tuż przy inwestycji mostu Racławickiego, samochodem bardzo szybko można dotrzeć zarówno do centrum miasta, jak i w kierunku południowo-zachodniego wylotu z Wrocławia.

Doskonałą alternatywą dla własnego auta będzie dla mieszkańców Plantów Racławickich komunikacja miejska. Pętla autobusowa znajduje się vis-a-vis inwestycji. Rowerzystów ucieszy z kolei rozbudowany system tras rowerowych, prowadzący zarówno w inne rejony Krzyków, jak i do centrum.

Czuj się komfortowo i bezpiecznie

Pierwszy etap inwestycji właśnie trafił do oferty. Klienci mogą wybierać spośród mieszkań o zróżnicowanych metrażach – od 35 do prawie 90 metrów kwadratowych.

Na przyszłych mieszkańców czekają zapewniające chwilę wytchnienia widoki z okien na różnorodną zieleń i dwa potoki. Zastosowane układy gwarantują pełną funkcjonalność każdego z pomieszczeń, ze szczególnym uwzględnieniem zachowania swobody komunikacji oraz wydzielenia strefy dziennej czy miejsc do pracy. Z kolei dzięki dużym przeszkleniom mieszkania są znakomicie doświetlone – tłumaczy Ewa Dziurzyńska.

W ofercie znalazły się zarówno lokale dwupokojowe, idealnie sprawdzające się jako mieszkania na start lub na wynajem, jak również większe: trzy-, cztero- i pięciopokojowe. To z kolei propozycja dla ludzi szukających docelowego miejsca do życia.

Każde mieszkanie będzie posiadać dodatkową, otwartą przestrzeń w postaci balkonu lub ogródka z tarasem. Lokale na ostatnim piętrze będą mieć blisko 3 metry wysokości, a balkony wyposażone będą w Lumony. Pod budynkami zaplanowano duże garaże podziemne z komfortowymi, bezpiecznymi miejscami parkingowymi i rowerowniami. Nie zabraknie też naziemnych miejsc postojowych na terenie inwestycji – wyjaśnia Tomasz Sujak.

W budynkach znajdą się także ciche, szybkobieżne windy, a o bezpieczeństwo mieszkańców zadba 24-godzinna ochrona oraz monitoring.

Informacja prasowa