Zasłony i rolety z recyklingu

Urządzić piękne wnętrze i jednocześnie dbać o środowisko? To możliwe! Poznaj nowe tkaniny oraz rolety i zasłony wykonane z recyklingu tworzyw sztucznych! Dzięki nim będziesz eko, bez konieczności rezygnacji ze wspaniałego wystroju wnętrz.

Tkaniny recyklingowe powstały z myślą o wszystkich tych osobach, które chcą żyć w zgodzie z naturą i równocześnie cieszyć się pięknymi domowymi dekoracjami — opowiada Renata Mikuś stylistka wnętrz marki DekoriaEko materiały tworzone są najczęściej z zużytych plastikowych butelek. Wykorzystując je w swoim domu, można cieszyć się więc pięknym wystrojem, jednocześnie dokładając swoją cegiełkę do ochrony środowiska.

Tkaniny recyklingowe

Eko tkaniny w 100% powstają z… plastiku. Jak to możliwe? W pierwszej kolejności przetapia się zużyte plastikowe butelki. Następnie z gorącego plastiku produkuje się nici. Z nich natomiast tka się ekologiczne materiały. Choć trudno w to uwierzyć, do produkcji jednego metra tkaniny wykorzystuje się aż osiemnaście standardowych butelek po wodzie!

To jednak niejedyny ekologiczny aspekt tkanin recyklingowanych. Nie dość, że ich włókna wytwarzane są z plastiku, to w dodatku są one niezwykle wytrzymałe. Decydując się zaś na materiały, które — dzięki swojej trwałości — posłużą Ci przez długie lata, również wspierasz środowisko, nie produkując niepotrzebnych śmieci. Zużyte tkaniny można zaś w przyszłości podać ponownemu recyklingowi.

Mogłoby się wydawać, że jeśli coś jest ekologiczne, to z pewnością szare i nijakie. Nic z tych rzeczy! W rzeczywistości tkaniny ekologiczne charakteryzują się pięknym splotem (przypominającym nieco len) i mogą przybierać rozmaite barwy. Wyróżnia je także półtransparentna struktura, która nadaje im uroku i delikatności. Sprawdzą się więc w każdym wnętrzu i w każdej aranżacji, a przy tym z pewnością staną się wyjątkową ozdobą.

Zasłony i rolety z tkanin ekologicznych

Materiały ekologiczne wykorzystywane są do wytwarzania wielu rozmaitych domowych dekoracji, takie jak baldachimy nad łóżko, zasłony na okna czy rolety rzymskie. Przez swoją subtelną, półprzeźroczystą strukturę świetnie sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w stylu boho, prowansalskim, romantycznym czy skandynawskim. Idealnie uświetnią też nowoczesne aranżacje minimalistyczne oraz wystroje w duchu klasycznym.

Będą one doskonale prezentować się w towarzystwie wszelkich naturalnych materiałów, takich jak drewno, wiklina, bawełna czy kamień. Pasować będą przede wszystkim do jasnych mebli, a także obok żywych roślin doniczkowych lub bukietu świeżo ściętych polnych kwiatów. Ich delikatny splot rozproszy zaś delikatnie światło, dodając pomieszczeniu romantyczności i przytulności. Świetnie sprawdzą się więc przede wszystkim w salonie, kuchni i jadalni, gdzie spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia.

INFORMACJA PRASOWA