Katowice: IV etap inwestycji Ceglana Park

IV etap osiedla Ceglana Park, które Develia realizuje w Katowicach, powiększy się w o kolejny budynek. Powstanie w nim 28 mieszkań o zróżnicowanych rozkładach i metrażach – od 2-pokojowych po przestronne, dwupoziomowe lokale o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym kwartale – ukończenie całości tej fazy inwestycji zaplanowano na I półrocze 2024 roku.

Nowa pula uzupełnia ofertę dwóch pierwszych budynków IV etapu, w których powstanie w sumie 170 lokali. Wszystkie trzy stanowią spójną, architektoniczną całość. Do mieszkań znajdujących się na najniższych kondygnacjach przypisane są ogródki, a do tych zlokalizowanych na wyższych piętrach – balkony lub przestronne tarasy. Do dyspozycji mieszkańców powstanie również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi. Ceny mieszkań zaczynają się od 8199 zł brutto za metr kwadratowy.

– Ceglana Park jest jednym z flagowych projektów Develii. W tej inwestycji kładziemy silny akcent na ekologię oraz bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych – stanowią one blisko połowę jej obszaru. Nabywcy doceniają również znakomitą lokalizację na Brynowie. Dzięki temu już od rozpoczęcia sprzedaży I etapu osiedle cieszyło się dużym, niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców konurbacji śląskiej. Jestem przekonany, że w ich gusta wpiszą się również kolejne fazy, które planujemy w przyszłości – komentuje Andrzej Oślizło, prezes Develia S.A.

Osiedle, zaprojektowane przez znanego katowickiego architekta Wojciecha Wojciechowskiego, realizowane jest w myśl idei równowagi z naturą. Do wykończenia budynków używane są ekologiczne materiały i rozwiązania ograniczające wpływ konstrukcji na środowisko. W projekcie duży nacisk położono na otoczenie budynków i przestrzenie wspólne. Główną oś komunikacyjną utworzy szeroka promenada, na końcu której znajdzie się malowniczy staw z pomostem. Nie zabraknie też mniejszych alejek spacerowych z nawierzchniami antysmogowymi czy placów zabaw dla najmłodszych. Mieszkańcy Ceglana Park będą mogli korzystać także z unikalnego udogodnienia – tężni solankowej. Na terenie inwestycji zadbano również o ograniczenie ruchu kołowego.

Lokalizacja inwestycji w katowickiej dzielnicy Brynów pozwala korzystać z miejskiej infrastruktury, a jednocześnie zapewnia łatwy dostęp do pobliskich terenów zielonych. W zasięgu kilkuminutowego spaceru znajduje się Katowicki Park Leśny, a także Park Kościuszki. Miłośnicy sportów i aktywnego trybu życia docenią sąsiedztwo powstającego kompleksu sportowego i obiektów katowickiego AWF. Centrum miasta oddalone jest zaledwie o 2 km i można do niego szybko dojechać dzięki licznym liniom autobusowym i tramwajowym. W bezpośredniej okolicy nie brakuje również sklepów, punktów usługowych, szkół i przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia. Komfort komunikacji z innymi częściami konurbacji śląskiej zapewnia autostrada A4.

INFORMACJA PRASOWA