Murapol kupuje kolejne grunty

Grupa Murapol zawarła warunkową przedwstępną umowę dotyczącą zakupu prawa
użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Pachońskiego w Krakowie. Za działkę o łącznej
powierzchni nieco ponad 2 ha zapłaciła kwotę 27,1 mln zł netto. Na zakontraktowanych terenie
deweloper zamierza zrealizować projekt inwestycyjny obejmujący 572 mieszkania.

To jednak nie koniec zakupów tego giganta nieruchomości.

Na podobnej zasadzie, u zbiegu ulic J. Baildona i Bożogrobców w Katowicach, spółka chce nabyć ostatecznie grunty o łącznej powierzchni ok. 1,4 ha za kwotę 3,83 mln euro netto, powiększoną o 1,67 mln zł netto. Na tym terenie deweloper zamierza zrealizować inwestycję na 410 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 16,5 tys. mkw.

To będzie kolejna już inwestycja dewelopera w Aglomeracji Śląskiej. Także w stolicy Dolnego Śląska, Murapol poszerzył ofertę o 174 lokale o łącznym PUM wynoszącym ok. 8,1 tys. mkw., powstające w drugim etapie projektu Murapol Zielone Bulwary. Oferta inwestycji obejmuje także 124 stanowiska postojowe w podziemnej hali garażowej dwóch budynków wykonywanych w tym etapie.

W ostatnich dniach Murapol rozpoczął sprzedaż lokali powstających w ramach drugiego etapu inwestycji – Murapol Osiedle Parkowe w Gliwicach. Do dyspozycji klientów zostały postawione 93 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej blisko 3,8 tys. mkw., a także 58 miejsc parkingowych przewidzianych w podziemnej hali garażowej budynku.

Red/Informacje prasowe