Wrocław: Niezwykłe lofty w Starej Stajni

Archicom wprowadza do sprzedaży nowy budynek – Stara Stajnia w inwestycji Browary Wrocławskie. Deweloper tym samym rusza ze sprzedażą kolejnych loftów. Stara Stajnia – bo tak nazywa się nowy obiekt, to architektoniczny klejnot i unikatowy projekt w skali Europy. W nowym budynku BL3 znajdują się 22 przestronne, industrialne lofty, dostępne w metrażach od 36-76 mkw.

Nowa inwestycja dewelopera, powstaje na terenie dawnego Browaru Piastowskiego, przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu. Browary Wrocławskie tworzyć będzie kompleks kilkunastu budynków
o różnorodnych funkcjach, z czego kilka z nich to zaadoptowane budynki historyczne wpisane do rejestru zabytków – nad zachowaniem ich wartości kulturowej i architektonicznej czuwał konserwator. Za projekt odpowiada autorskie Studio Projektowe Doroty i Kazimierza Śródków.

Budynek Starej Stajni jest obiektem niepowtarzalnym i wyróżnia go wyjątkowa historia. Rewitalizacja tego miejsca sprawia, że z jednej strony możemy przenieść się w czasie, z drugiej zaś zyskujemy nowoczesne przestrzenie dopasowane do potrzeb współczesnego mieszkańca wielkiego miasta. Deweloper zachował historyczne detale, oddające kontekst tego miejsca.

– Przestrzeń niszczejącego Browaru już dawno pobudzała naszą wyobraźnię. Naszą ambicją,
a jednocześnie wielkim marzeniem było nadaniu temu poprzemysłowemu terenowi drugiego życia poprzez wyeksponowanie jego atutów historycznych, symbolicznych i lokalizacyjnych. Chcemy, aby w tak wyjątkowej i niezwykłej lokalizacji mogły warzyć się nowe historie mieszkańców, którzy wybiorą tę przestrzeń na miejsce swojego zamieszkania. Widzimy, że wrocławianom podoba się ta koncepcja – mówi Dorota Jarodzka-Śródka – prezes i współzałożyciel Archicom SA.

Osiedle łączy nowe mieszkania, apartamenty i klimatyczne lofty w samym sercu Wrocławia.

Loftowe wnętrza, charakterystyczna pomarańczowa cegła, stalowe elementy to znaki charakterystyczne Starej Stajni. Wyjątkowo przestronne korytarze doświetlone zostaną poprzez odtworzony świetlik. Budynek dopełnią stylizowane balkony, a nowoczesnego akcentu wschodniej fasadzie dodadzą zastosowane na balkonach elementy szklane. Mieszkańcy będą mogli podziwiać piękne widoki z okien na plac artystyczny z pnączami chmielu.

– Jednym z założeń projektu było pozostawienie zlokalizowanej wewnątrz budynku starej pochylni dla koni prowadzącej na pierwsze piętro stajni. Jest to element unikalny w skali kraju, więc chcieliśmy go udostępnić wszystkim mieszkańcom osiedla, dlatego w tej części budynku zaprojektowaliśmy klub fitness. Dedykowane mieszkańcom miejsce ćwiczeń to sprawdzone rozwiązanie na utrzymanie dobrej formy i okazja do integracji z sąsiadami – dodaje Agnieszka Boreczek-Sinkiewicz z Archicom Studio, architekt prowadzący Browarów Wrocławskich.

Stara Stajnia to obiekt z duszą, któremu nadajemy nowe funkcje osiedla społecznego. Wszystko z myślą o przyszłych mieszkańcach – zamiłowaniu do zabytkowych miejsc, ale i współczesnych potrzebach spędzania wolnego czasu. W pobliżu budynku, w sercu Browarów Wrocławskich, znajdzie się Plac Browarny – miejsce spotkań, integracji i działań kreatywnych. Architekci Archicomu zadbali o spektrum możliwości aktywnego wypoczynku w gronie sąsiadów, przyjaciół i rodziny.

Osiedle zyska również szerokie zaplecze usługowe z restauracjami oraz wiele inspirujących zakątków
z nieograniczonymi możliwościami relaksu na świeżym powietrzu. Projekt przewiduje połączenie rekreacyjnej przestrzeni nad rzeką, gdzie powstaną m.in. klub kajakowy czy miejsca o charakterze społecznym, gdzie tętnić będzie nowe życie Browarów Wrocławskich.

Receptura na stworzenie kompleksowej i nowoczesnej części miasta jest prosta: bliskość centrum, nieograniczony dostęp do oferty kulturalnej i rozrywkowej, oświaty, sprawna komunikacja i bogate zagospodarowanie w ramach samej inwestycji. Browary Wrocławskie to miejsce dla tych, którzy chcą poczuć szybki puls Wrocławia i żyć w miejskim stylu.

Więcej informacji: