Pixel House sięgnął nieba

Trzeci etap Pixel House przy ul. Legnickiej 49a we Wrocławiu sięgnął ostatniej kondygnacji. Budynek ma być gotowy w pierwszym kwartale 2019 roku. 

Na początku tego roku mieszkańcy drugiego etapu inwestycji wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. odebrali klucze. W tej części budynku aktualnie mieszczą się dwa wolne mieszkania.

W budowie pozostaje jeszcze trzeci etap Pixel House. Konstrukcja osiągnęła właśnie wysokość ostatniej kondygnacji. Podziemna kondygnacja i pierwsze piętro przeznaczone są na wielostanowiskowe parkingi i pomieszczenia na rowery. Od drugiego piętra wzwyż znajdują się lokale mieszkalne, a na parterze przewidziany jest pasaż usługowo-handlowy. Obiekt liczy dziewięć kondygnacji.

Tym, co wyróżnia Pixel House, jest dogodna lokalizacja. Naprzeciwko budynku znajduje się centrum handlowe Magnolia Park, a w sąsiedztwie nie brakuje sklepów czy usług. To okolica dobrze skomunikowana z centrum. W kilkanaście minut dostaniemy się stąd do Rynku. Nieopodal znajduje się także stacja PKP Wrocław-Mikołajów.

Miłośnicy spędzania czasu na łonie natury mogą w krótkim czasie – niespełna 7 minut – dojść do Parku Popowickiego lub – nieco dalej – do znacznie większego Parku Zachodniego i cieszyć się ciszą i otaczającą zielenią.

Budynek został zaprojektowany przez wrocławskie Biuro Architektoniczne Bzdęga-Wiśniewski.

 

Red/materiały prasowe