Poznań: Deweloper oddaje mieszkania przed terminem

Na poznańskim rynku nieruchomości mamy trudną sytuację. Deweloperzy budują bardzo dużo nieruchomości co wpływa nie tylko na znaczne podniesienie kosztów robót i materiałów budowlanych, ale także na liczne opóźnienia na lokalnych budowach. Ale są wyjątki. Jeden z najstarszych deweloperów na rynku – Agencja Inwestycyjna od miesiąca oddaje właścicielom klucze do mieszkań trzeciego etapu inwestycji przy ulicy Stróżyńskiego 11. Sytuacja jest wyjątkowa ponieważ udało się zakończyć budowę 1,5 miesiąca przed planowanym terminem.

W trzecim etapie budowy nieruchomości powstały mieszkania o powierzchni od 36,8 m2 do 58,1 m2 w układzie 2- oraz 3- pokojowym, a także większe lokale na ostatnich kondygnacjach. Obecnie w sprzedaży pozostały większe lokale z przynależną powierzchnią strychową.

Termin oddania do użytkowania ostatniego budynku w tym kompleksie zaplanowano na wrzesień 2019 roku. Tymczasem już w lipcu Agencja Inwestycyjna przekazała właścicielom klucze do nowych lokali.

To bardzo rzadka w budownictwie mieszkaniowym sytuacja, szczególnie biorąc pod uwagę aktualny rynek pracy. Koszty rosną, brakuje wykwalifikowanych pracowników, wykonawcy potrafią odejść z budowy niemal z dnia na dzień lub opóźniać wykonanie prac. To sprawia, że deweloperom nie jest łatwo dotrzymać terminów – mówi Bożena Taflińska-Tadeusz, wiceprezes Agencji Inwestycyjnej. Nam się jednak udało przyspieszyć końcowy odbiór. Osiągnęliśmy ten sukces dzięki dużemu doświadczeniu, sprawdzonym i dobrym podwykonawcom – dodaje.

Agencja Inwestycyjna jest znana z jakości i terminowości robót. Prace nad pierwszym budynkiem kompleksu Stróżyńskiego 11 rozpoczęto na początku roku 2017. Inwestycja znajduje się na poznańskim Piątkowie. Klientów przyciąga tu bardzo dobre skomunikowanie z centrum miasta, między innymi dzięki trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju oraz bliskość terenów zielonych. Nie bez znaczenia jest także niedaleka odległość kampusu UAM na Morasku, czy duża liczba szkół i przedszkoli.

Zostało nam kilka ostatnich mieszkań, które jestem przekonana bardzo szybko znajdą właścicieli. Zadbaliśmy o to, by zaprojektowana przestrzeń była maksymalnie wykorzystana – mówi Bożena Taflińska-Tadeusz. – Dodatkowe powierzchnie na spiżarnię, czy garderobę wydają się być drobiazgami, jednak z doświadczenia wiemy, że takie wygospodarowane dodatkowe pomieszczenia w mieszkaniu są często decydującym argumentem przy podejmowaniu decyzji o kupnie mieszkania. We wszystkich lokalach zaprojektowaliśmy także balkony lub loggie. Wyjątkową propozycją są mieszkania na ostatnim, trzecim piętrze, z przynależnym strychem. Tą dodatkową powierzchnię można bowiem zaaranżować w bardzo funkcjonalny i indywidualny sposób. – dodaje Bożena Taflińska-Tadeusz.

Na poznańskim rynku trwa mieszkaniowy boom. Ale terminy odbioru inwestycji często przekraczają już dwa lata. Kompleks Stróżyńskiego 11 to jedna z niewielu opcji gotowych deweloperskich mieszkań w znakomitej lokalizacji.

Materiały prasowe