Poznań: Drugi etap osiedla ENTER

Echo Investment wybuduje drugi etap osiedla ENTER w Poznaniu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii systemowych. Dzięki prefabrykacji deweloper będzie mógł przekazać klientom klucze do lokali jeszcze szybciej, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości realizacji. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do budynków z końcem 2021 roku.

Drugi etap osiedla ENTER będzie oferował ponad 100 lokali. Data zakończenia jego realizacji zbiegnie się z terminem oddania długo oczekiwanej linii tramwajowej, która połączy Naramowice z centrum Poznania. Do przystanku mieszkańcy osiedla będą mogli dojść w 8 minut, a do centrum dojechać w zaledwie 15 minut.

W strefie wspólnej do dyspozycji mieszkańców będą zielone przestrzenie do relaksu oraz rekreacji. Aby zapewnić im pełen komfort, deweloper przewidział dostęp także do innych udogodnień, jak np. pojemne wózkarnie, kreatywny plac zabaw czy dostępne całą dobę skrzynki Pakomatic do odbioru przesyłek kurierskich czy pocztowych. Rowerzyści będą mogli korzystać z wieszaków i stojaków rowerowych, a zmotoryzowani lokatorzy z ładowarki do samochodów elektrycznych oraz hali garażowej.

Czerpiąc z dwóch dekad doświadczenia w Poznaniu, wzmacniamy naszą obecność na Naramowicach i kontynuujemy tworzenie w tej dzielnicy kompleksów mieszkaniowych z pełną infrastrukturą miejską, zielenią oraz miejscami spotkań lokalnej społeczności. Drugi etap osiedla ENTER powstanie z wykorzystaniem prefabrykacji – technologii korzystniejszej dla środowiska ze względu na zmniejszoną emisję CO² podczas produkcji oraz pozwalającej na szybszą realizację inwestycji mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Echo Investment.

Budynki drugiego etapu zostaną wybudowane z zastosowaniem gotowych elementów konstrukcyjnych, tzw. prefabrykatów, które powstają w warunkach kontrolowanych w fabryce. Dzięki temu produkowane są z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych, by spełniać podwyższone wymagania w zakresie warunków termicznych i izolacji akustycznej w mieszkaniach. Takie elementy mogą być montowane na budowie w każdych warunkach, nawet zimą przy temperaturach poniżej zera, co jest gwarancją ciągłości realizacji prac. Dodatkowym atutem prefabrykacji jest możliwość zaprojektowania nowoczesnej aranżacji wnętrza mieszkania w klimacie loftowym poprzez wykorzystanie betonu.

Atutem jest nowoczesność technologii, która skraca czas budowy dzięki zastosowaniu ścian warstwowych z gotową izolacją, elewacją i stolarką okienną, montowanych przez profesjonalne ekipy montażowe. Umożliwi to szybsze oddanie i wynajęcie lokalu, co doceniają klienci i inwestorzy – komentuje Marta Sattlberger, dyrektor pionu ds. realizacji firmy Pekabex, producenta wykonawcy obiektów z nowoczesnych elementów prefabrykowanych.

W bezpośrednim sąsiedztwie projektu ENTER znajdują się popularne parki i rezerwaty przyrody, w tym Żurawiniec i łąki nadwarciańskie. Osiedle zlokalizowane jest niedaleko Starego Miasta, do którego łatwo można dojechać rowerem, dzięki licznym trasom i stacjom wypożyczalni miejskich.

Jako pierwszy polski deweloper Echo Investment daje w standardzie inteligentne rozwiązania światowego lidera automatyki oraz gwarantuje liczne udogodnienia w częściach wspólnych. Wszystkie mieszkania na osiedlu ENTER zostaną wyposażone w rozwiązania Echo Smart, dopasowane do indywidualnych potrzeb swoich właścicieli.

Do tej pory Echo Investment zrealizowało w Poznaniu już siedem projektów mieszkaniowych, w tym m.in. osiedle Małe Naramowice Rynek i Pod Klonami, Kasztanowa Aleja, luksusowy budynek apartamentowy Nad Wartą i Osiedle Perspektywa. W budowie znajdują się dwa nowe, unikatowe projekty: apartamentowiec Esencja na Grabarach oraz kameralne osiedle Nasze Jeżyce.

IP