Mieszkania w abonamencie

Choć w Polsce rynek najmu nie jest tak silnie rozwinięty jak np. w Niemczech czy Austrii, coraz więcej osób wybiera wynajem zamiast posiadania własnego lokalu. Nowoczesne społeczeństwo nie musi już mieć, a może wypożyczać. Model biznesowy „produkt jako usługa” funkcjonuje już od lat w branży przewozowej i turystycznej. Teraz czas na rynek mieszkaniowy. Powstały mieszkania w abonamencie.

Polski rynek najmu mieszkań nie jest już nastawiony jedynie na ludzi młodych czy obcokrajowców. Ze względu na zmieniające się wartości, aspiracje i styl życia Polaków, coraz bardziej popularne staje się dopasowywanie mieszkania do aktualnych potrzeb związanych z powiększeniem rodziny, zmianą pracy, wyprowadzką dzieci lub przejściem na emeryturę. Ludzie poszukując elastycznych i bezpiecznych rozwiązań zwracają się ku najmowi instytucjonalnemu.

Mieszkanie w abonamencie to rozwiązanie i dla singla, i dla rodziny z dziećmi czy młodej pary z psem. Wszystkie lokale w naszej ofercie są wynajmowane bezpośrednio od firmy, na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia – bez pośredników, bez niespodzianek. Widzimy, że najemcy coraz częściej doceniają wolność, jaką daje wynajem na partnerskich warunkach, w tym możliwość zmiany metrażu zależnie od potrzeb, wyboru lokalizacji pod aktualne miejsce pracy czy zamieszkania w okolicy, w której kupno mieszkania jest poza ich zasięgiem – komentuje Sławomir Imianowski, prezes Resi4Rent. I dodaje: – Ludzie szukając wygody i bezpieczeństwa, wybierają usługi kompleksowe, gdzie w ramach jednej, przejrzystej umowy poza standardowymi warunkami najmu gwarantowane są bezprzewodowy internet, meble, a także wsparcie opiekuna mieszkańca oraz obsługi technicznej.

Resi4Rent, po części należące do Echo Investment, ma w ofercie ponad 1,2 tys. mieszkań we Wrocławiu, Łodzi i Warszawie, a dziewięć projektów jest obecnie w budowie lub w fazie zaawansowanego planowania. Docelowo, do 2025 roku firma będzie oferować 10 tys. mieszkań w sześciu największych polskich miastach – w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu.

Szukanie mieszkania na wynajem może być wyzwaniem. Niestety w Polsce najem wciąż często kojarzy się z brakiem umowy, złym stanem lokalu czy dziwnymi wymaganiami właścicieli. U nas wszystkie etapy w procesie są przejrzyste. W Resi4Rent wynajmujemy jedynie nowe, należące do nas mieszkania, które wybudowane są przez największego polskiego dewelopera – dlatego możemy zapewnić odpowiedni standard, bez pośredników i ukrytych kosztów. Każdy lokal jest w pełni wykończony i gotowy do wprowadzenia się od zaraz – dodaje Sławomir Imianowski.

Rozwiązania oferowane przez Resi4Rent gwarantują możliwość wyboru przestrzeni, przejrzystość umowy oraz dedykowane biuro obsługi. Resi4Rent w standardzie wyposaża swoje mieszkania w stałą zabudowę, sprzęt AGD oraz niezbędne meble. Zmotoryzowanym firma oferuje także możliwość wynajmu miejsca w garażu podziemnym. Dodatkowo lokale w inwestycjach centralnie zlokalizowanych, jak np. Resi4Rent Browary Warszawskie mają zamontowaną klimatyzację. Internet jest w cenie najmu. Firma kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo swoich mieszkańców, dlatego wszystkie budynki Resi4Rent są monitorowane.

Niedawno Resi4Rent rozpoczęło wynajem swojej pierwszej warszawskiej inwestycji. Wyczekiwany kompleks, który uzupełnił miastotwórczy projekt Browary Warszawskie o kolejną funkcję, docelowo zaoferuje najemcom 450 mieszkań. Pierwsze budynki są już oddane do użytku, natomiast sąsiadująca z nimi 17-piętrowa wieża przyjmie pierwszych mieszkańców już w listopadzie. Zaledwie w kilka tygodni po zakończeniu budowy, wprowadzone do oferty budynki Resi4Rent Warszawa Browary są już wynajęte w ponad 70%.

Informacja prasowa