Gdynia: Nadmorskie Tarasy w sprzedaży

245 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej sięgającej ponad 9,7 tys. mkw. zostało wprowadzonych do oferty kolejnego etapu gdyńskiego projektu deweloperskiego Grupy Murapol, który powstaje przy ul. Śmidowicza. Do dyspozycji zmotoryzowanych mieszkańców zaprojektowano 96 miejsc w podziemnej hali garażowej oraz 159 naziemnych.

Murapol Nadmorskie Tarasy będzie docelowo wieloetapowym kompleksem mieszkaniowym, w ramach którego powstanie 715 lokali o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 29 tys. mkw.

Inwestycja realizowana przy ul. Śmidowicza to pierwszy projekt deweloperski Grupy Murapol w Gdyni. Powstaje w dzielnicy Oksywie, w odległości 2 km od Bałtyku, w pobliżu portu oraz terenów leśnych. Do tej pory Grupa wprowadziła do sprzedaży pierwszy i drugi etap inwestycji obejmujące kolejno 81 oraz 102 mieszkania. Obecnie komercjalizowany, kolejny etap, zakłada powstanie dwóch 4-kondygnacyjnych budynków, odpowiednio ze 157 oraz 88 lokalami. W ofercie znajdują się kawalerki oraz mieszkania 2-, 3-, i 4-pokojowe o powierzchni od 27 do ok. 59 mkw. Wszystkie posiadają przestronne tarasy lub balkony. Teren osiedla zostanie zagospodarowany zielenią, zaś dla najmłodszych przewidziano plac zabaw. W inwestycji zostanie wdrożony Home Management System, rozwiązania umożliwiające zdalne sterowanie za pomocą np. smartfonu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą oraz urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania.

Wstępny harmonogram inwestycji zakłada rozpoczęcie budowy w drugim kwartale 2019 r., zaś przekazanie gotowych mieszkań nabywcom w trzecim kwartale 2020 r.
Trójmiejski rynek mieszkaniowy od kilku lat jest jednym z najatrakcyjniejszych w kraju. Aglomeracja położona jest w ciekawym turystycznie i przyrodniczo regionie, jest znaczącym ośrodkiem biznesowym, z bogatą infrastrukturą i dobrą jakością powietrza. Wszystko to sprawia, że zarówno osoby chcące zaspokoić własne potrzeby mieszkaniowe, jak i klienci inwestycyjni, chętnie nabywają lokale w Trójmieście – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Duży potencjał tego rynku odzwierciedla również szybkie tempo komercjalizacji wcześniej wprowadzonych do sprzedaży mieszkań w tej naszej gdyńskiej inwestycji. Liczymy, że podobnie będzie w przypadku kolejnych budynków – dodaje Nikodem Iskra.

Swoją działalność na trójmiejskim rynku mieszkaniowym Grupa Murapol rozpoczęła w Gdańsku, gdzie w ciągu 9 lat obecności zrealizowała trzy projekty mieszkaniowe: 6-etapowe Osiedle Vivaldiego, 3-etapowe Orle Gniazdo oraz inwestycję Murapol Nowa Morena, w których zamieszkało łącznie ponad 2,8 tys. osób. Obecnie w województwie pomorskim Murapol buduje inwestycje Murapol Nowa Jabłoniowa w Gdańsku oraz Murapol Nadmorskie Tarasy w Gdyni.