Śląsk: Nowe inwestycje w Tychach i Mikołowie od Murapolu

Murapol rozpoczął sprzedaż lokali w swoich nowych śląskich inwestycjach. W ramach pierwszego etapu premierowej inwestycji w Mikołowie – Murapol Osiedle Storczyków w ofercie znajduje się 81 mieszkań, które powstaną w kameralnym 4-kondygnacyjnym budynku. Z kolei w Tychach w inwestycji Murapol Śląskie Ogrody inwestor oferuje 73 mieszkania.

Mikołowo

Na Osiedlu Storczyków do dyspozycji mieszkańców zaprojektowano 81 mieszkań, a także 111 miejsc parkingowych naziemnych. Docelowo cała inwestycja obejmie dwa etapy z blisko 200 lokalami.
Wprowadzone do sprzedaży mieszkania to kolejna pula lokali przewidzianych w „ofercie 2 000”. Komercjalizowana inwestycja będzie posiadała wdrożony Home Management System, rozwiązania umożliwiające zdalne sterowanie za pomocą np. smartfonu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą oraz urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania.
Oferta pierwszego etapu inwestycji zaprojektowanej przy ul. Storczyków obejmuje kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe o zróżnicowanych układach i metrażach, od 27 do ponad 63 mkw. Wszystkie lokale na piętrach będą posiadały balkony, zaś te na parterze przestronne tarasy wybrukowane kostką. Teren osiedla zostanie zagospodarowany zielenią oraz elementami małej architektury.
Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive Sp. z o.o., pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol. Wstępny harmonogram inwestycji zakłada rozpoczęcie budowy w drugim kwartale 2019 r., zaś przekazanie gotowych mieszkań nabywcom w drugim kwartale 2020 r.

Od kilku lat systematycznie umacniamy naszą pozycję na górnośląskim rynku mieszkaniowym, czego wyrazem jest wejście z ofertą do kolejnej, siódmej już lokalizacji w tym regionie. Poza największymi miejscowościami województwa celujemy także w średnie miasta położone blisko Katowic, takie jak Mikołów, które coraz chętniej są wybierane jako miejsce do życia – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Statystyki pokazują, że z roku na rok Mikołów przyciąga coraz więcej osób decydujących się tu zamieszkać. Miasto znajduje się w centralnej części Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jest połączone bogatą siatką dróg z kluczowymi miejscowościami regionu, posiada także atrakcyjne położenie pod względem przyrodniczym i turystycznym – dodaje Nikodem Iskra.

Inwestycja Murapol Osiedle Storczyków powstanie w północnej części miasta, w dzielnicy Reta, której dużym atutem jest spokój i okoliczna przyroda. W pobliżu przepływa rzeka Jamna, a nieco dalej znajduje się rozległy teren leśny, idealne miejsce na wycieczki rowerowe i spacery. Nieopodal ul. Storczyków przebiegają dwa ważne trakty komunikacyjne, droga krajowa nr 44 i 81, które umożliwiają szybkie przemieszczanie się pomiędzy głównymi miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dojazd do centrum Katowic zajmuje stąd ok. 30 minut. Bardzo blisko inwestycji znajduje się także duże centrum handlowe oraz inne placówki handlowo-usługowe.

Tychy

Murapol powiększył swoją ofertę o 73 lokale w ramach realizowanej przy ulicy Żorskiej w Tychach wieloetapowej inwestycji Murapol Śląskie Ogrody. Postawione do dyspozycji klientów mieszkania posiadają najpopularniejsze metraże, od blisko 27-metrowych kawalerek, przez 2-, 3- i 4- pokojowe mieszkania o powierzchni ponad 59 mkw.
Komercjalizowany budynek będzie posiadał wdrożony, podobnie jak wszystkie pozostałe inwestycje z „oferty 2 000”, Home Management System, rozwiązania umożliwiające zdalne sterowanie za pomocą np. smartfonu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą oraz urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania.

73 lokale mieszkalne o łącznym PUM-ie przekraczającym 3 tys. mkw. zostały wprowadzone przez Murapol do sprzedaży w ramach trzeciego etapu osiedla Murapol Śląskie Ogrody w Tychach. 6-kondygnacyjny budynek, który powstanie przy ulicy Żorskiej stanowi ostatnią część zaplanowanego osiedla. Mieszkania na parterze posiadają ogródki, a na pozostałych piętrach przestronne balkony oraz tarasy przy wybranych lokalach na 5- i 6- kondygnacji. Teren wokół inwestycji zagospodarowany zostanie zielenią z elementami małej architektury. Najmłodsi lokatorzy będą mogli spędzać czas na placu zabaw.

Dotychczas, w pierwszym i drugim etapie osiedla Grupa oddała do użytkowania 188 lokali mieszkalnych. W trzecim etapie inwestycji do sprzedaży trafiło już 360 mieszkań zaprojektowanych w dwóch budynkach, z których ponad połowa znalazła już nabywców. Aktualnie, w kolejnej puli lokali trzeciego etapu, komercjalizowane są 73 mieszkania w budynku trzecim.

Autorem projektu inwestycji jest pracownia architektoniczna Murapol Architects Drive Sp. z o.o. będąca częścią holdingu Murapol. Aktualny harmonogram realizacji komercjalizowanego budynku przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych w drugim kwartale 2019 r. Przewidywane przekazanie kluczy nabywcom nastąpi w drugim kwartale 2020 r.

Murapol Śląskie Ogrody to druga inwestycja Grupy Murapol w Tychach. W ramach zrealizowanego w latach ubiegłych wieloetapowego projektu Murapol Cztery Pory Roku Spółka wybudowała blisko 750 lokali, w których zamieszkało niemal 2,2 tys. osób. Mimo dużej dywersyfikacji geograficznej rynek Śląska i Zagłębia stanowi wciąż obszar największej aktywności deweloperskiej Murapolu, niezmiennie atrakcyjny dla Spółki ze względu na swój dynamiczny rozwój – podkreśla Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

Osiedle Murapol Śląskie Ogrody usytuowane jest w południowej części miasta. Lokalizacja inwestycji zapewnia widok na Las Pszczyński oraz niewielką odległość parków Jaworek, Suble i Miejskiego, a także Jeziora Paprocańskiego. W pobliżu znajdują się główne drogi komunikacyjne oraz dworzec PKP, z którego co kilkanaście minut kursują pociągi umożliwiające połączenia z pozostałymi miastami konurbacji górnośląskiej.

Redakcja/Informacja prasowa