Ronson kupuje w stolicy, Murapol we Wrocławiu

Murapol kupuje kolejny grunt na wrocławskich Wojszycach i planuje budowę ponad 1,2 tys. mieszkań. Zakupami chwali się również Ronson, który nabył za 15 mln zł nieruchomość przy ul. Sytej na Wilanowie.

Grupa Murapol sfinalizowała zakup nieruchomości o powierzchni 0,45 ha za kwotę 6,5 mln zł netto, zlokalizowanej przy ul. Buforowej we Wrocławiu. Dzięki transakcji deweloper zwiększy przygotowywany na sąsiadujących działkach projekt mieszkaniowy o ok. 120 lokali i 6 tys. mkw. PUM, zaś cała inwestycja docelowo obejmie ponad 1,2 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 52,4 tys. mkw.

Ronson Development natomiast zawarł umowę dotyczącą zakupu nieruchomości w warszawskim Wilanowie, gdzie zamierza wybudować blisko 160 mieszkań. Projekt zostanie zrealizowany w ramach joint venture, w którym Ronson ma 50% udziałów.

Nabywana nieruchomość położona jest przy ulicy Sytej w warszawskich Zawadach, czyli zielonej części Wilanowa. Dla nieruchomości tej wydane zostało już pozwolenie na budowę, a nasz partner w tym projekcie rozpoczął prace budowlane oraz przedsprzedaż lokali. Razem planujemy zrealizować na tej działce kameralne, nowoczesne osiedle z parkingami podziemnymi, obejmujące blisko 160 lokali o łącznej powierzchni użytkowej około 8,7 tys. m2. Lokalizacja inwestycji jest jedną z nielicznych w Warszawie, które oferuje mieszkańcom bezpośrednie sąsiedztwo terenów zielonych, tak dobrze skomunikowanych z centralną częścią miasta – powiedział Nir Netzer, prezes Ronson Development.

Cena nieruchomości została ustalona na 15 mln zł (plus VAT). Podpisana została już także umowa z generalnym wykonawcą i opiewa na 39,4 mln zł netto.