Wrocław: Miasto Marina, czyli aparthotel w sprzedaży

Ronson Development sprzedał już ponad 60 procent spośród 95 lokali oferowanych w pierwszym etapie kompleksu Miasto Marina we Wrocławiu. Deweloper wprowadził właśnie do sprzedaży kolejnych 56 lokali. Projekt ten to doskonała propozycja dla osób chcących zarabiać na wynajmie zarówno krótko- jak i długoterminowym.

Fot. Materiały prasowe

Inwestor przekonuje, że nabywcy mogą liczyć nawet na blisko 8% zwrotu z kapitału rocznie, w czym pomoże im profesjonalny operator najmu. Kupno apartamentu przez przedsiębiorcę będącego czynnym podatnikiem VAT pozwala ponadto na pełne odliczenie 23% tego podatku.

Kompleks aparthotelowy Miasto Marina to pięć kameralnych apartamentowców, w których powstanie łącznie 151 lokali o wysokim standardzie o powierzchni od 23 do 63 m2.

W pierwszym etapie, obejmującym 95 lokali, sprzedaliśmy już ponad 60% apartamentów. W tym miesiącu wprowadziliśmy do sprzedaży 56 apartamentów w ramach drugiego etapu. Budowa całego kompleksu zakończy się wiosną przyszłego roku – mówi Justyna Hamrol, regionalny dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Na Grobli 20, tuż nad Odrą, na przeciwko Politechniki Wrocławskiej i w bezpośrednim sąsiedztwie takich jak miejsc jak Hydropolis, Hala Stulecia czy ZOO. Położenie Miasto Marina gwarantuje łatwy dostęp zarówno do instytucji publicznych i dzielnic biznesowych oraz placówek kulturalnych i rozrywkowych, a także do Starego Miasta.

Fot. Materiały prasowe

Profesjonalny operator

Ronson Development podpisał umowę z firmą Ivanishvili z Wrocławia, która będzie pełnić funkcję operatora najmu. Zajmie się on pełną aranżacją apartamentów, ich wykończeniem i wyposażeniem, będzie też zarządza najmem apartamentów w imieniu ich właścicieli. Operator będzie odp25owiedzialny m.in. za obsługę techniczną, sprzątanie, recepcję, ochronę, promocję itd.

– Skorzystanie z usług operatora jest dobrowolną opcją stworzoną dla wygody naszych klientów. Decydując się na takie rozwiązanie, właściciele nie muszą zajmować się samodzielnie codziennymi sprawami związanymi z wynajmem, zrobi to za nich profesjonalna firma – wskazuje Justyna Hamrol.

Ivanishvili zarządza obecnie ponad 150 apartamentami hotelowymi i mieszkalnymi we Wrocławiu. Nadzorowane przez firmę lokale cechują się nowoczesnym designem. Są wyposażone w elektroniczne zamki, przez co dostęp do nich jest w pełni zautomatyzowany. Wnętrza apartamentów w Mieście Marina będą zaprojektowanie w sposób nowoczesny, jednocześnie z zachowaniem stonowanych kolorów. Wszystko po to, aby sprostać oczekiwaniom jak największej liczby odbiorców.

Nabywcy apartamentów korzystający z usług operatora najmu będą mogli wybrać jedną z trzech specjalnie przygotowanych dla tego projektu opcji aranżacji wnętrz.

Wrocław popularny

Oferta najmu przygotowana przez Ivanishvili skierowana jest do trzech grup klientów. Pierwsza to klienci biznesowi, tj. pracownicy firm w podróżach służbowych. Druga grupa to turyści przyjeżdżający do stolicy Dolnego Śląska, poszukujący krótkoterminowego zakwaterowania za pośrednictwem platform internetowych takich, jak Booking.com, Hotels.com, HRS, Expedia czy Airbnb. Trzecia grupa klientów to lokatorzy średnio- i długoterminowi, np. zagraniczni i krajowi pracownicy kontraktowi, pracownicy tymczasowi, studenci z Polski i zagranicy, jak również lokatorzy przejściowi.

Stolica Dolnego Śląska jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce w obszarze biznesu i turystyki. Sprzyja temu nie tylko utrzymujące się wysokie tempo wzrostu gospodarczego, ale też poprawa połączeń komunikacyjnych z centralną Polską. Po oddaniu do użytku trasy S8 podróż samochodem z Warszawy do Wrocławia skróciła się do zaledwie około trzech godzin. W 2017 r. Wrocław odwiedziło – turystycznie i biznesowo – ponad 2,5 mln osób. W 2018 r. liczba internetowych zapytań o nocleg we Wrocławiu zwiększyła się o 242% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Ivanishvili zakłada, że wskaźnik obłożenia apartamentów w Mieście Marina wyniesie ponad 75%. Szacuje, że rentowność inwestycji dla właścicieli apartamentów, po uwzględnieniu wszystkich kosztów, w tym prowizji operatora, wyniesie 7,84% w skali roku. Właściciele apartamentów będą otrzymywać w każdym miesiącu szczegółowy raport na temat wynajmu ich lokalu w poprzednim okresie, po czym otrzymają na konto bankowe czynsz z tytułu wynajmu.

Fot. Materiały prasowe

Odliczenie VAT

Inwestor przekonuje, że inwestycja w aparthotel jest przy tym szczególnie korzystna dla przedsiębiorców uzyskujących dochody z wynajmu, w tym prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Stawka VAT w przypadku zakupu apartamentów hotelowych wynosi co prawda 23%, w odróżnieniu od stawki 8%, jaką opodatkowane są lokale mieszkalne sprzedawane przez deweloperów na rynku pierwotnym, jednak podatnicy VAT mają możliwość pełnego odliczenia tego podatku.

Według danych Ministerstwa Finansów, na koniec 2017 r. w Polsce działało już prawie 13 tys. jednoosobowych firm, które uzyskiwały dochody wyłącznie z wynajmu nieruchomości, rozliczając się przy tym z fiskusem w oparciu o tzw. ryczałt od dochodów ewidencjonowanych. Dodatkowo, na wynajmie zarabiało też 140 tys. osób rozliczających się w oparciu o tzw. skalę podatkową. Dane wskazują też na gwałtowny przyrost liczby osób uzyskujących dochody z tzw. wynajmu krótkoterminowego (między 2015 a 2017 r. liczba takich podatników zwiększyła się ponad dwukrotnie, do ponad 14 tys. osób).

Informacja prasowa