Poznań: Nickel w Dąbrówce świętuje 20 lat

W tym roku mija 20 lat od momentu wbicia pierwszej łopaty na budowie Osiedla Księżnej Dąbrówki w podpoznańskiej Dąbrówce. Osiedle będące flagowym produktem Nickel Development i mocno kojarzone z firmą to wyraz długofalowej wizji zarządzających, a także architektoniczna perełka wśród osiedli wznoszonych na przedmieściach. Dzień Otwarty, które 21 marca Nickel Development organizuje w swoim Biurze Sprzedaży rekompensując klientom przełożone targi mieszkaniowe, będą doskonałą okazją do świętowania tego małego jubileuszu.

Osiedle Księżnej Dąbrówki powstaje od roku 2000. Dąbrówka na przestrzeni tego czasu mocno się rozwinęła, a firma Nickel Development miała w tym również spory udział. Sieć wodociągowa, oświetlenie uliczne, place zabaw czy drogi – w tych obszarach deweloper wspierał gminę, a sama budowa drogi na ul. Komornickiej kosztowała prawie 1,5 mln zł.

Na Osiedlu Księżnej Dąbrówki powstało dotychczas łącznie 735 mieszkań i domów w dziesięciu etapach. Obecnie powstaje etap 11 – Zbrojowa, a w sprzedaży deweloper proponuje

również domy z etapu 10 – Gościniec. Podczas Dni Otwartych klienci będą mogli skorzystać ze specjalnej jubileuszowej oferty.

Oferta nosi nazwę „20 promocji na 20-lecie Osiedla Księżnej Dąbrówki”. Dla pierwszych 20 klientów, którzy do 30 kwietnia tego roku podpiszą umowę na zakup mieszkania lub domu deweloper oferuje jedną z czterech dodatkowych korzyści. Przy zakupie domu przy ul. Gościniec będzie to rabat w kwocie nawet do 47 tys. zł. W przypadku podpisania umowy dotyczącej mieszkania na Zbrojowej – może to być wyłączne prawo do korzystania z jednego wybranego miejsca postojowego lub system płatności 10/90. Czwartą z opcji jest bezpłatny projekt łazienki (niezależnie od wybranej nieruchomości) przygotowany przez zespół projektantów Nickel Asystent.

Na swoim blogu firmowym, Nickel Development przygotował zestawienie 20 atutów osiedla. Warto zauważyć, że oprócz wyjątkowej architektury i zalet lokalizacji deweloper zwraca uwagę na dobrą współpracę z samorządowcami i podkreśla, że biorąc pod uwagę zgromadzony bank ziemi, to zdecydowanie nie jest jego ostatnie słowo w kontekście Dąbrówki.

Ciekawostką jest, że jednym z etapów budowy osiedla była galeria handlowa. Galeria Dąbrówka o powierzchni ponad 2200 metrów sprawiła, że mieszkańcy mają teraz pod ręką sklepy na większe zakupy. Zresztą w Dąbrówce prawie wszystko jest w zasięgu spaceru, więc osoby, które kupiły tam mieszkania lub doby nie muszą spędzać godzin w samochodzie załatwiając swoje sprawy lub robiąc zakupy.

Dwie szkoły podstawowe, przedszkole publiczne, apteki, przychodnie – do każdego z tych miejsc można dotrzeć na piechotę po ładnym, równym chodniku, który po zmroku oświetlają latarnie uliczne. Warto zwrócić uwagę na to, że nie jest to powszechna sytuacja na osiedlach usytuowanych na przedmieściach. Szczególnie tych, które powstały niedawno w tzw. szczerym polu.

Mamy tę przewagę nad innymi deweloperami budującymi na przedmieściach, że zgromadziliśmy bank ziemi i zaplanowaliśmy rozwój osiedla w perspektywie wielu lat. Obecnie budowane etapy są więc jeszcze bardziej atrakcyjne niż te, które powstały na samym początku, ponieważ ich mieszkańcy natychmiast będą mogli korzystać z infrastruktury, która powstawała tu przez lata – zwraca uwagę Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development.

Ciekawym ewenementem podkreślanym przez dewelopera są przeprowadzki klientów między poszczególnymi etapami osiedli.

Nie są to odosobnione przypadki, że nasi klienci, którym powiększyła się rodzina pytają nas o plany związane z nowymi etapami Osiedla Księżnej Dąbrówki, bo potrzebują więcej przestrzeni, a nie chcieliby rezygnować z tak dobrej lokalizacji. Bierzemy takie głosy pod uwagę projektując kolejne etapy. Jesteśmy wsłuchani w potrzeby naszych klientów i zawsze staramy się na nie odpowiedzieć w kolejnych etapach. – mówi Edyta Kołodziej. – Swoją drogą, taka przeprowadzka jest dużo mniej uciążliwa niż zazwyczaj, a przy tym oszczędza rodzinie wszystkich skutków ubocznych, których doświadczają szczególnie dzieci, mocno przeżywające rozłąkę z dawnymi kolegami i koleżankami – dodaje szefowa sprzedaży Nickel Development.

20 atutów osiedla wymienionych na blogu Nickel Development

 1. Prawdziwa społeczność mieszkańców – przeprowadzki z etapu na etap i sprowadzanie krewnych i znajomych na poprzednie miejsce.
 2. Doskonały dojazd autem – droga S11 i połączenie z Autostradą A2 oraz trasą S5 – czas dojazdu do takich kluczowych miejsc w Poznaniu jak Rondo Kaponiera, centrum biurowe na Marcelinie czy Baraniaka – poniżej 30 minut wg wyliczeń na podstawie nawigacji Google Maps. To wynik lepszy niż w przypadku niektórych osiedli położonych w granicach Poznania.
 3. Jeszcze lepszy dojazd pociągiem – Stacja Palędzie zapewnia dojazd pociągiem do Dworca Głównego w Poznaniu w czasie 15-20 minut. Od 6:32 pociągi kursują co 20-25 minut aż do wieczora.
 4. Przedszkola i szkoły na miejscu, do których można dojść na piechotę po twardym i oświetlonym chodniku.
 5. Galeria Handlowa Dąbrówka – ponad 2200 m kw. powierzchni, gdzie znajdziemy dyskont, restaurację i 10 mniejszych sklepów.
 6. Przychodnie, apteki, place zabaw, boiska sportowe, kościół, fitness klub – wszystko to, co potrzebne na co dzień do życia osobom w różnym wieku i na różnym etapie życia, jest w zasięgu kilku kroków; można spokojnie zostawić samochód pod domem;
 7. Plaże w Zborowie, NIepruszewie i Lusówku – każda w zasięgu 20 minut jazdy samochodem.
 8. GOSiR Dopiewo – opiekuje się terenami i obiektami rekreacyjnymi w gminie, na terenie której leży Dąbrówka; dotyczy to plaży w Zborowie, a także tras biegowych i nordic walking na ternie Lasku Zakrzewskiego, który jest jednym z ulubionych miejsc dąbrówczan do aktywnego spędzania wolnego czasu.
 9. Architektura – Różnorodność formy, funkcjonalne układy mieszkań, dobra ekspozycja na światło słoneczne – to znaki rozpoznawalne Osiedla Księżnej Dąbrówki, które do tej pory projektowało łącznie 5 architektów. Osiedle Księżnej Dąbrówki wyróżnia się mocno na tle architektury przedmieść, gdzie dominują powtarzalne projekty.
 10. Balkony, tarasy, ogrody – Nie trzeba mieć domu, żeby cieszyć się swoim własnym kawałkiem zieleni; największe z ogrodów towarzyszącym mieszkaniom w budynkach wielorodzinnych mają nawet ponad 300 m kw.
 11. Stacja benzynowa pod ręką – Mieszkańcy Osiedla Księżnej Dąbrówki mają bliżej na stację benzynową niż większość mieszkańców osiedli poznańskich; przy ul. Poznańskiej po przeciwległej stronie Galerii Dąbrówka znajduje się stacja benzynowa;
 12. Drogi i chodniki – udział deweloperów w rozwój Dąbrówki jest ogromny; sama budowa ul. Komornickiej jest warta prawie 1,5 mln zł. To koszt poniesiony przez Nickel Development, a to nie jedyne świadczenie przekazane przez dewelopera Gminie Dopiewo.
 13. Infrastruktura telekomunikacyjna – wg danych pozyskanych od operatorów, na terenie osiedla można mieć internet światłowodowy.
 14. Place zabaw – nie tylko dla małych dzieci. Na jednym z placów zabaw, które powstały na Osiedlu Księżnej Dąbrówki są sprzęty, którymi nie gardzi młodzież i dorośli; przy Rycerskiej 2 powstał plac z placem do gry w boule, stolikami do szachów oraz stołem ping-pongowym.
 15. Styl willi miejskich – mimo, że prawie wszystkie etapy Osiedla Księżnej Dąbrówki składają się z budynków wielorodzinnych, architektura kameralnych, niskich budynków sprawia, że kojarzą się raczej z willami miejskimi niż blokami.
 16. Wcześniejsze etapy – najlepsze referencje – nabywcy mogą obejrzeć na własne oczy jak wyglądały dotychczasowe realizacje dewelopera, przyjeżdżając na oględziny potencjalnego nowego lokum;
 17. Zieleń naokoło – Lasek Zakrzewski i plaże to nie wszystko; samo osiedle ma wiele nasadzeń i daleko mu do placów z betonu, z jakimi kojarzą się współczesne osiedla;
 18. Urząd Gminy Dopiewo – Gmina jest dobrze zarządzana, a samorządowcy dbają o mieszkańców, nie rezygnując przy tym z dobrej współpracy z deweloperami.
 19. Wykończenie pod klucz – Osiedle Księżnej Dąbrówki tak samo, jak i wszystkie pozostałe inwestycje Nickel Development daje klientom możliwość zlecenia kompleksowego wykończenia mieszkania, nawet z uwzględnieniem mebli ruchomych; w Nickel Development nie jest to usługa zarezerwowana dla mieszkań klasy premium.
 20. Procedury odbiorowe – Nad procesem wydania mieszkań czuwa specjalnie powołane do tego celu Biuro Obsługi Klienta, które nadzoruje wewnętrznie prace wykończeniowe oraz proces wprowadzania zmian lokatorskich, a jego pracownicy są swoistymi rzecznikami klientów.

Informacja prasowa