Poznań: Drugi etap osiedla Grunwald2 kusi rodziny i inwestorów

Po sukcesie pierwszego etapu osiedla Grunwald2 w Poznaniu, Ronson Development uruchamia przedsprzedaż następnej części inwestycji. Ruszy ona już w najbliższą sobotę, 9 lutego, podczas dnia otwartego w nowym biurze sprzedaży przy ul. Świerzawskiej 5. W pierwszym etapie deweloper sprzedał już ponad połowę lokali, a wielu nabywców wybrało mieszkanie na tym osiedlu ze względu na jego atrakcyjność inwestycyjną.

Na drugi etap projektu Grunwald2 składać się będzie 97 lokali, których ceny w przedsprzedaży zaczynają się od 6 200 zł za mkw. Ponad połowa z nich to mieszkania dwupokojowe o powierzchni od 35 m2 w cenach zaczynających się od 246 tys. zł.

Wyjątkowa lokalizacja w sercu dynamicznie rozwijającego się Marcelina jest zdecydowanym atutem dla osób, które chciałyby kupić mieszkanie w celach inwestycyjnych. Duża część lokali jest metrażem dostosowana do oczekiwań właśnie tej grupy klientów. Przygotowaliśmy także mieszkania „szyte na miarę” pod potrzeby rodzin, które chciałyby zamieszkać w tej pięknej, zielonej okolicy. Ustawne trzy- i czteropokojowe lokale o kompaktowych powierzchniach i atrakcyjnych cenach to propozycja właśnie dla nich – mówi Justyna Hamrol, regionalny dyrektor sprzedaży i marketingu w Ronson Development.

W drugim etapie Grunwaldu2 powstanie 28 mieszkań 3-pokojowych w cenach zaczynających się od 361 tys. zł, a także 10 lokali 4-pokojowych dostępnych od 453,5 tys. zł.

Pierwszy etap projektu przy ul. Świerzawskiej 5 w Poznaniu obejmuje 133 lokale, z których ponad połowa znalazła już nabywców. Docelowo, w dziewięciopiętrowym budynku powstanie łącznie 267 mieszkań, z czego ponad połowę stanowić będą lokale dwupokojowe, a ponad jedną czwartą – trzypokojowe, kompaktowe mieszkania o powierzchni do 60 m2.

Lokalizacja z najwyższej półki

Grunwald2 to osiedle położone w wyjątkowej lokalizacji. W zaledwie kilka minut dojedziemy stąd do centrum Poznania, lotniska Ławica i do biznesowej części miasta. W odległości spaceru znajdują się z kolei przepiękne tereny zielone, jak Lasek Marceliński, a także pełna infrastruktura, potrzebna mieszkańcom na co dzień – szkoły podstawowe i średnie, placówki zdrowotne, a także sklepy i punkty gastronomiczne.

Dzień otwarty i przedsprzedaż

Projekt osiedla Grunwald2 został przygotowany przez pracownię architektoniczną Studio Lisiak. Dużo uwagi poświęcono w nim nowoczesnemu charakterowi budynku i wysokiej jakości wykończeniom. Postępy na budowie oraz znakomitą lokalizację osiedla będzie można zobaczyć już w sobotę 9 lutego podczas Dnia Otwartego, który odbywać się będzie w godzinach 10.00-14.00. To także oficjalna inauguracja nowego biura sprzedaży przy ulicy Świerzawskiej 5, którego niebanalny wystrój nawiązuje do dynamicznego otoczenia.

Korzystna inwestycja

Jak pokazują najnowsze dane zgromadzone przez firmę badawczą REAS JLL Residential Advisory, rynek poznański bardzo szybko się rozwija, co czyni go bardzo interesującym dla inwestorów. Średnie ceny metra kwadratowego mieszkań wprowadzonych do sprzedaży w Poznaniu w IV kwartale ubiegłego roku wynosiły już ponad 7,6 tys. zł. Oznacza to wzrost o 8,5% w zaledwie trzy miesiące. W porównaniu z ostatnim kwartałem 2017 r. wzrost wyniósł natomiast niemal 14,5%.

Informacja prasowa