Boom mieszkaniowy na Woli trwa. City Link w ostatnim etapie

Ronson Development wprowadza do oferty 107 lokali w City Link 5 Warszawska Wola dołączyła do czołówki najbardziej pożądanych dzielnic stolicy, a mieszkania w tej lokalizacji znajdują nabywców w rekordowym tempie. Z danych firmy REAS wynika, że najbardziej poszukiwane są mieszkania położone przy drugiej linii metra. Potwierdza to olbrzymi sukces sprzedażowy osiedla City Link, które znajduje się w pobliżu powstającej stacji Płocka. W projekcie Ronson Development na sprzedaż zostało już zaledwie 7% lokali w ramach czterech etapów. 24 września deweloper wprowadzi do sprzedaży V, ostatni etap inwestycji ze 107 lokalami.
Jak pokazują dane REAS, mieszkania na Woli sprzedają się świetnie. W porównaniu do innych warszawskich dzielnic, tempo sprzedaży lokali na rynku pierwotnym w tej części Warszawy jest błyskawiczne – średnio znajdują one nabywcę w ciągu 1,4 kwartału, gdy np. na Ursynowie zajmuje to 2,8 kwartału, a w Śródmieściu – aż 6,1.
Wolski bestseller. Jedną z inwestycji, która osiąga błyskawiczne tempo sprzedaży, jest City Link, którego inwestorem jest Ronson Development.

Spośród 772 lokali wprowadzonych łącznie do sprzedaży w ramach czterech etapów tego projektu, obecnie w ofercie pozostaje nieco ponad 50 (7% wszystkich). Pierwsze trzy etapy projektu zostały już praktycznie wyprzedane, a niemal wszystkie lokale pozostające w sprzedaży znajdują się w czwartym etapie City Link, który zostanie oddany do użytku pod koniec przyszłego roku. – City Link to nasz absolutny hit sprzedażowy i prawdziwa perełka dla inwestorów. Osiedle położone u zbiegu ulic Wolskiej i Skierniewickiej już teraz jest znakomicie skomunikowane z innymi częściami Warszawy, a w przyszłym roku mieszkańcy będą mieć tuż pod domem stację metra Płocka. Do Ronda Daszyńskiego, gdzie zlokalizowane jest nowe centrum biznesowe Warszawy, można z City Link dojść pieszo. Ale równie blisko jest do terenów zielonych, sklepów i placówek edukacyjnych, bo Wola to dzielnica o znakomitej infrastrukturze dla mieszkańców. Dodatkowym atutem City Link są atrakcyjne ceny lokali: w najnowszym piątym etapie zaczynają się od 9,5 tys. zł za m2 , podczas gdy w innych projektach na tzw. bliskiej Woli ceny zaczynają się od 12-15 tys. zł za m2 – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Ronson Development.
Sprzedaż City Link 5 rusza w poniedziałek 24 września i obejmie łącznie 107 lokali. Metraże zaczynają się od 32 m2
, a aż 81 lokali to mieszkania 1- lub 2-pokojowe. Ukończenie budowy piątego etapu osiedla City Link planowane jest wraz z zakończeniem czwartego etapu, czyli w IV kwartale 2019 r.
Popyt wyższy niż podaż
Ogromne zainteresowanie klientów mieszkaniami na Woli to w dużej mierze efekt powstania drugiej linii metra, która dociera obecnie do Ronda Daszyńskiego, a w przyszłym roku ma też sięgnąć dalszych części dzielnicy. Dane o cenach mieszkań wyraźnie pokazują, że bliskość metra oznacza także wyższe ceny. Z wyliczeń REAS wynika, że na koniec II kwartału 2018 r. średnie ceny mieszkań oferowanych na Woli wynosiły 11 tys. zł za m², a w przypadku projektów położonych w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra były one wyższe aż o 44% –średnio wynosiły 15,8 tys. zł za m².

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *