Wrocław: Nowa inwestycja Archicomu

Oferta Archicomu, lidera na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu, poszerza się o 88 mieszkań zlokalizowanych na terenie Nowych Żernik. Nowa inwestycja jest kontynuacją sprawdzonych założeń urbanistycznych, zrealizowanych w pierwszym projekcie dewelopera na modelowym osiedlu.

Kierunkowskazem dla projektantów były zmieniające się zwyczaje mieszczan – ich styl wypoczynku, spędzania czasu wolnego z rodziną, poruszania się w obrębie miasta. Czwarty Wymiar odpowiada na kluczowe potrzeby współczesnego wrocławianina, który stawia na świetnie skomunikowaną lokalizację, bliskość usług i terenów rekreacyjnych, a także przyjazną i zintegrowaną wokół wspólnych wartości społeczność. – Podstawową perspektywą w projektowaniu są trzy wymiary. W Archicomie myślimy o architekturze szerzej – jako o sile, która może pozytywnie oddziaływać na mieszkańców. Poprzez niemierzalny wprost Czwarty Wymiar rozumiemy te elementy przestrzeni, które wpływają na nasz codzienny nastrój i emocje, jak choćby ilość światła, estetyka otoczenia czym widok z okna   – mówi Tomasz Sujak, członek Zarządu Archicom S.A.

Poszukiwane metraże, słoneczne wnętrza

Czwarty Wymiar to trzy budynki mieszkalne połączone wspólnym garażem podziemnym. Przyszli mieszkańcy mogą wybierać spośród 88 ustawnych mieszkań – począwszy od kompaktowych, 35-metrowych dwójek, po rodzinne mieszkania 5-pokojowe (do 84m2). Kameralna skala projektu, znaczne odległości pomiędzy budynkami, liczne alejki spacerowe
i zieleń stworzą przestrzeń z ,,oddechem”, gdzie mieszkańcy mogą czuć się swobodnie. Regularny rytm dużych okien sprawi, że wnętrza będą doskonale doświetlone. Lokale będą wyposażone w balkony o niespotykanych na rynku, dużych metrażach (do 28m2), co zwiększy przestrzeń służącą odpoczynkowi. Również przydomowe ogródki (do 150m2) pozwolą na stworzenie prywatnej zielonej enklawy według własnego pomysłu. Z myślą o cyklistach zaprojektowano rowerownie, a w odpowiedzi na potrzeby o najmłodszych – plac zabaw z karuzelą, piaskownicą oraz bieżnię. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać będzie monitoring 24h.

Dogodna lokalizacja

Osiedle Czwarty wymiar zlokalizowane jest w pobliżu Stadionu Miejskiego oraz kąpieliska Glinianki. W promieniu kilku kilometrów znajdują się parki i tereny zielone – Las Kuźnicki, Park Pilczycki czy Park Tysiąclecia. Sieć tras i ścieżek rowerowych umożliwia sprawne przemieszczanie się jednośladem. Rozbudowywana sieć tramwajowo-autobusowa to gwarancja szybkiego dotarcia do Centrum. W odległości zaledwie 100 metrów od Czwartego Wymiaru magistrat planuje utworzenie nowoczesnej zajezdni tramwajowej. W dalszych planach jest również realizacja na stacji kolejowej Wrocław Żerniki przystanku, umożliwiającego dojazd do miasta w 6 minut.

Modelowe osiedle

Założenia urbanistyczne Nowych Żernik opierają się na wzorowej realizacji potrzeb nowoczesnego miasta oraz jego aktywnych mieszkańców. Poza terenami zielonymi, ekologicznymi rozwiązaniami, takimi jak szara woda czy energooszczędne oświetlenie, osiedle zostało wyposażone w niezbędną infrastrukturę drogową, usługową i społeczną. Od pierwszych etapów powstają nowe drogi dojazdowe oraz chodniki pomiędzy budynkami. Wzdłuż zielonych alejek rozwijają się punkty handlowo-usługowe. Osiedlowym punktem inicjatyw społecznych będzie uwzględniony w planach magistratu na 2019 rok Dom Kultury. Wśród obecnie realizowanych projektów znajdują się żłobek, zespół szkolno-przedszkolny, dom opiekuńczy oraz bazarek osiedlowy. Nie zabraknie również miejsc aktywnego wypoczynku i rekreacji takich jak boiska, korty i kolejne place zabaw.

Informacja prasowa