Poznań: Wiecha na inwestycji Esencja

15 550 ton betonu, 1 800 ton stali i ponad 200 tirów pełnych cegieł – tyle materiałów pozwoliło na osiągnięcie przez Esencję docelowej wysokości sześciu kondygnacji. W tym tygodniu na najwyższym punkcie konstrukcyjnym inwestycji zawisła symboliczna wiecha. Do projektu, który powstaje w miejscu dawnej palarni kawy, przy leżącej w samym sercu Poznania ulicy Garbary, pierwsi mieszkańcy wprowadzą się w tym roku.

Prace na budowie nowoczesnych apartamentów Esencja w Poznaniu nie zwalniają tempa. Trwa murowanie ścian osłonowych i działowych, izolowanie dachów, a także montowane są okna i fasady szklane. Inwestycja, która obejmuje realizację 257 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej bliskiej 12 tys. mkw., osiągnęła swój najwyższy punkt konstrukcyjny. Obiekt ma 6 kondygnacji naziemnych, które wznoszą się na wysokość około 21 metrów. Szybkie tempo realizacji ma również odzwierciedlenie w sprzedaży, która przekroczyła już 75% i z każdym tygodniem rośnie, co potwierdza duże zainteresowanie inwestycjami Echo Investment na poznańskim rynku.

Esencja powstaje w pobliżu Warty, w sąsiedztwie największego poznańskiego parku Cytadela oraz rewitalizowanej Starej Rzeźni, która niebawem stanie się nowym centrum kulturalnym Poznania. Wszystkie apartamenty w inwestycji zostaną wyposażone w inteligentny system zarządzania mieszkaniem Echo Smart, dopasowany do indywidualnych potrzeb właścicieli. Lokatorzy Esencji będą mogli sterować oświetleniem, ustawiać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, a nawet zarządzać sprzętami AGD i RTV.

Echo Investment jest aktywne w Poznaniu już drugą dekadę i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych deweloperów w tym mieście. Zebrane doświadczenia wykorzystaliśmy przy projektowaniu Esencji. Mając na uwadze komfort życia przyszłych mieszkańców, zaplanowaliśmy wiele udogodnień m.in. prywatny punkt odbioru przesyłek, dostęp do ładowarki samochodów elektrycznych, a także klub mieszkańca, który został tak zaprojektowany, aby dawać możliwość pracy zdalnej. Nie zapomnieliśmy o najmłodszych mieszkańcach i z myślą o nich wybudujemy plac zabaw, który będzie przyjazny i bezpieczny– mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w dziale mieszkaniowym Echo Investment.

W ofercie Esencji znajduje się prawie 260 mieszkań – od kawalerek po czteropokojowe apartamenty. Elementem charakterystycznym projektu będą wysokiej jakości materiały wykończeniowe oraz starannie przemyślane i przestronne części wspólne. Eleganckie halle z wielkoformatowymi lustrami będą wyposażone m.in. w liniowe oświetlenie LED i tapicerowane, wygodne siedziska. Do dyspozycji lokatorów będzie także klub mieszkańca, który stanowić będzie idealne miejsce do odpoczynku lub spotkań z sąsiadami. Zakończenie budowy zaplanowane jest na IV kwartał 2020 roku.

Do tej pory deweloper zrealizował w Poznaniu już siedem projektów mieszkaniowych, w tym m.in. osiedle Małe Naramowice Rynek i Pod Klonami, Kasztanowa Aleja, luksusowy budynek apartamentowy Nad Wartą i Osiedle Perspektywa. W budowie znajduje się kameralne osiedle Nasze Jeżyce oraz kompleks mieszkaniowy Enter, który powstaje bezpośrednim sąsiedztwie popularnych parków i rezerwatów przyrody. Projekt Enter realizowany jest w trzech etapach. W pierwszej fazie powstaną trzy pięciokondygnacyjne budynki, starannie zaplanowana część wspólna oraz otwarta strefa zieleni.