Poznań: Mieszkanie dwupoziomowe – alternatywa dla szeregowca

W poszukiwaniu spokoju, kontaktu z naturą oraz większej przestrzeni do życia dla siebie i rodziny, część z nas decyduje się na wyprowadzkę na przedmieścia. Niestety konieczność codziennego dojazdu do pracy czy odwożenie dzieci do szkoły powoduje, że nie jest to propozycja dla każdego. Osoby, które nie chcą, lub nie mogą sobie pozwolić na życie dziesięć czy dwadzieścia kilometrów od centrum miasta, mogą wybrać alternatywę – mieszkania dwupoziomowe, usytuowane w ładnych i dobrych dzielnicach miasta. W inwestycji Casa Fonte na poznańskim Sołaczu zostało ostatnie tego typu mieszkanie.

Nieodłącznym sprzymierzeńcem poczucia prywatności i komfortu jest przestrzeń. Niestety często brakuje jej w miejskich blokowiskach. Twórcy Casa Fonte zadbali więc o to, by przyszli mieszkańcy mogli poczuć się tu wyjątkowo kameralnie. Budynek usytuowany jest przy ulicy Źródlanej – zaledwie 400 metrów od najpiękniejszego poznańskiego parku – Parku SOŁACKIEGO.

– W tej inwestycji postawiliśmy na duże, przestronne mieszkania – mówi Bożena Taflińska-Tadeusz, wiceprezes Agencji Inwestycyjnej. Nie trzeba wyprowadzać się za miasto, aby osiągnąć komfort i bliskość natury. Ostatnie mieszkanie dwupoziomowe w inwestycji Casa Fonte to czteropokojowy apartament z dwoma łazienkami i balkonem. Dostępne jest także jeszcze 3 pokojowe mieszkanie o powierzchni blisko 70 m2. Obie nieruchomości mają bardzo atrakcyjną cenę zważywszy na prestiżową dzielnicę w której się znajdują – dodaje.

Lokale dwupoziomowe są domeną niskiego budownictwa, o małej liczbie mieszkań. Niewątpliwym walorem mieszkań dwupoziomowych jest możliwość niekonwencjonalnego zaaranżowania przestrzeni oraz oddzielenia części sypialnianej (prywatnej) od ogólnodostępnej (dziennej). Podział na dwie strefy mieszkania umożliwia zachowanie prywatności domowników. Dwupoziomowe mieszkania dają duże możliwości aranżacyjne.

-Mieszkania dwupoziomowe stanowią znakomitą alternatywę dla domów w zabudowie szeregowej.– mówi Bożena Taflińska-Tadeusz, wiceprezes Agencji Inwestycyjnej. Doskonale sprawdzają się np. w rodzinach z nastoletnimi dziećmi dla których pokoje i łazienkę można urządzić na górnym piętrze a sypialnie rodziców i pokój dzienny na dole. – dodaje.

To już ostatnia szansa na zakup mieszkania w tej inwestycji. Inwestor przewiduje, że ostatnie dwa mieszkania zostaną sprzedane szybko. Ma na to wpływ nie tylko idealna lokalizacja, ale także korzystna cena – znacznie niższa niż ceny nieruchomości w innych inwestycjach zlokalizowanych w pobliżu.

Red/informacja prasowa