Warszawa: Powstaje miasteczko Jutrzenki

Osiedla mieszkaniowe stają się coraz bardziej miejskie, oferując poza samymi mieszkaniami dostęp do sklepów i usług, a także nowoczesnych udogodnień.

Rynek mieszkań w Polsce zmienia się dynamicznie wraz ze zmianą potrzeb przyszłych mieszkańców, dla których ważna jest nie tylko jakość architektoniczna budynków oraz terenów wokół nich, ale i atrakcyjność dodatkowych udogodnień. Przybywa inwestycji, które starają się kreować nowe dzielnice mieszkaniowe zintegrowane z resztą miasta. Osiedlem, które ma być miejscem nie tylko do mieszkania, ale również do dobrego życia – wypoczynku czy uprawiania sportów, jest budowane w warszawskich Włochach przez Aurec Home „Miasteczko Jutrzenki”.

Na 6 hektarach w otoczeniu jednorodzinnych domów powstają kolejne etapy osiedla, które z jednej strony stworzą miejski charakter okolicy, a z drugiej zapewnią mieszkańcom prywatność i spokój. I etap „miasteczka”, który będzie oddany do użytku w przyszłym roku, został sprzedany w ciągu zaledwie 7 miesięcy. Budowane w II etapie mieszkania również mają wielu nabywców. Docelowo w 9 etapach powstanie 1300 lokali, a osiedle będzie małym miasteczkiem w mieście.

– Dziś mieszkańcy nowych miejskich enklaw chcą mieć na wyciągnięcie ręki szybkie zakupy spożywcze czy usługi typu pralnia, kosmetyczka czy fitness. Dlatego w projekcie naszego osiedla zaplanowaliśmy lokale użytkowe, które spełnią te oczekiwania. Odpowiadamy także na potrzeby młodych rodziców, oferując przedszkole i duże place zabaw – mówi Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu Aurec Home.

W „Miasteczku Jutrzenki” z wielką dbałością przygotowano otoczenie budynków, place i małą architekturę – aleje spacerowe, miejsca do uprawiania jogi, oczka wodne, fontannę, ławki solarne, leżanki. Miłośnicy uprawiania roślin będą mieli do dyspozycji szklarnie. Energii elektrycznej do części wspólnych dostarczą panele fotowoltaiczne.

Dla przyszłych nabywców mieszkań ważne jest przyjazne otoczenie osiedli, ale również bliskość centrum miasta. „Miasteczko Jutrzenki” rośnie we Włochach, w dobrze skomunikowanej z innymi częściami miasta dzielnicy ciszy i zieleni.

– Stołeczne Włochy to bardzo dobrze zlokalizowana dzielnica Warszawy, położona znacznie bliżej centrum stolicy niż np. Ursynów czy Wilanów, nie wspominając już o popularnej Białołęce. To właśnie stanowi jej główny atut i zaletę. Bezpośrednio sąsiaduje
z najatrakcyjniejszymi dzielnicami stolicy: Ochotą, Mokotowem czy Wolą. Takie położenie jest gwarancją rozwoju dzielnicy, który zresztą postępuje już od dość dawna – informuje Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl

W pobliżu budowanego „Miasteczka Jutrzenki” przebiegają ważne arterie komunikacyjne (Al. Jerozolimskie, Al.Krakowska oraz trasy wylotowe), znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, a stacja SKM Raków gwarantuje dotarcie do centrum miasta w ciągu kilku minut. Duże zakupy przyszli mieszkańcy będą mogli robić w pobliskich centrach handlowych: Blue City, Reduta i Łopuszańska 22.

Informacja prasowa