Łodź: III etap Art Modern

Osiedle ART MODERN wkracza w kolejny, trzeci już etap inwestycji. To doskonały moment, by przyjrzeć się dokładniej ofercie łączącej wygodę mieszkań z charakterystycznym dla Łodzi, artystycznym sznytem i wybrać swoje wymarzone M!


Jednym z największych atutów osiedla położonego w kwartale ulic Wróblewskiego – Wólczańska – Skrzywana – Politechniki jest połączenie kameralnego charakteru z bliskością łódzkiego śródmieścia. ART MODERN to idealny dowód na to, że można wieść spokojne życie w komfortowej odległości od centrum, jednocześnie korzystając z całego dobrodziejstwa znajdującego się na wyciągnięcie ręki.
Powstający w ramach III etapu, nowy budynek H położony będzie bliżej ulicy Skrzywana. Obiekt o zróżnicowanej wysokości, mierzący od 3 do 5 pięter, pomieści 5 lokali użytkowych na parterze oraz 106 funkcjonalnych mieszkań o zróżnicowanym metrażu – od kompaktowych kawalerek (25-30 m2), przez rozkładowe mieszkania trzy- i czteropokojowe, aż po luksusowe penthouse’y o powierzchni ponad 100 m2 z przestronnym tarasem.

III etap osiedla ART MODERN stanowić będzie kontynuację filozofii Bauhausu „maksimum funkcji, minimum formy”, realizowanej od samego początku inwestycji. Budynek H charakteryzować więc będzie znana z poprzednich etapów staranność oraz dbałość o detale podwyższające komfort życia.
W zależności od piętra, wszystkie mieszkania wyposażone będą w balkon, taras lub ogródek. Osoby, którzy lubią mieć wszystko pod ręką, z pewnością docenią komórki lokatorskie znajdujące się na piętrach. Brak ścian konstrukcyjnych wewnątrz samych mieszkań umożliwi lokatorom dopasowanie przestrzeni do własnych preferencji, a zastosowane w łazienkach rozwiązania pozwolą na zamontowanie pryszniców bezbrodzikowych oraz umywalek i toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.
Z myślą właśnie o osobach o ograniczonej sprawności ruchowej, a także młodych rodzinach z małymi dziećmi, z przestrzeni wokół budynków, części wspólnych i wnętrz wyeliminowane zostaną bariery architektoniczne, takie jak stopnie, przewyższenia czy krawężniki. Przejścia będą bezprogowe, a pojemna winda pozwoli na swobodny transport wózków i rowerów na każde piętro.
Projektanci zadbali także o komfort parkowania w postaci podziemnego garażu oraz częściowo zadaszonego parkingu naziemnego. Na nowych lokatorów czeka ponad 100 miejsc parkingowych.

Kompleks mieszkaniowy ART MODERN, dzięki umiejętnemu połączeniu charakterystycznych dla Łodzi aspektów, wyróżnia się na tle innych inwestycji.
Pod względem architektonicznym nawiązuje do sztuki modernistycznej, która w mieście włókniarzy rozwijała się niezwykle prężnie. Wyjątkowa seria murali zdobiących klatki schodowe stanowi ukłon dla Łodzi filmowej, zaś lokalizacja na terenie dawnej farbiarni wełny Sängera sprawia, że nad całą inwestycją unosi się fabrykancki duch z czasów „Ziemi Obiecanej”.
Na fasadzie budynku H, tak samo jak w przypadku powstałych w I i II etapie budynków, również pojawią się kolory Mondrianowskie, zaś klatki schodowe będą miały swoich patronów ze świata filmu w postaci Zuli Pogorzelskiej i Eugeniusza Bodo. Atrakcyjny kontrapunkt do minimalistycznego stylu budynku stanowić będzie otoczenie klonów i kasztanowców oraz znajdujący się na terenie osiedla zadrzewiony teren rekreacyjny, przyjazny zarówno dla ludzi, jak i ich czworonożnych przyjaciół.

Miłośnicy nieoczywistych połączeń, sztuki i klimatu miasta włókniarzy nie pozostawiają złudzeń – osiedle ART MODERN cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Mieszkania z I etapu budowy zostały całkowicie wyprzedane, zaś z II etapu pozostały dosłownie ostatnie lokale. Sprzedaż mieszkań z etapu III już wystartowała i część z nich znalazła swoich nowych, szczęśliwych właścicieli.
Budowa III etapu ruszy już w I kwartale 2021 roku.

IP