Inowrocław: Powstanie najnowocześniejsza ocynkownia w Europie

Dekpol, w ramach umowy generalnego wykonawstwa ze spółką Inter Metal, rozpoczął prace budowlane hali produkcyjno-magazynowej o całkowitej powierzchni ponad 6 000 m2. Dzięki zaprojektowanym rozwiązaniom, będzie to najbardziej zaawansowana technologicznie ocynkownia w skali kraju, a nawet Europy. Inwestycja realizowana jest w Inowrocławiu.

W ramach przyjętego projektu powstanie ocynkownia ogniowa z wewnętrznymi instalacjami o powierzchni 5 250 m² oraz część socjalno-biurowa o wielkości 840 m². Nowe zlecenie zakłada również zaprojektowanie i wykonanie zewnętrznej infrastruktury technicznej o powierzchni utwardzonej 9 500 m² oraz aranżację 2 200 m² terenów zielonych.

Obiekt zamówiony przez spółkę Inter Metal będzie przeznaczony do nakładania powłoki cynku na stal, celem zabezpieczenia antykorozyjnego wyrobów stalowych. Hala produkcyjna zostanie wyposażona w wanny cynkownicze, które pozwolą na cynkowanie ponad 100 000 ton stali rocznie. Dużym atutem nowej inwestycji będą także nowatorskie rozwiązania transportu wewnętrznego, które umożliwią bezkolizyjne przemieszczanie produktów po obiekcie. Wyróżnikiem projektu jest także znaczna wysokość hali, która będzie wynosić ponad 20 metrów.

Zakończenie budowy oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie ma nastąpić w III kwartale 2020 r. co oznacza, że czas realizacji inwestycji wyniesie ok. 10 miesięcy.

Inter Metal Sp. z o.o. jest jednym z największych producentów barier energochłonnych w Europie z 25-letnim doświadczeniem.

Dekpol jest ekspertem w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych, centrów handlowych oraz pozostałych obiektów kubaturowych. Na koniec pierwszego półrocza 2019 roku Grupa realizowała kontrakty dla podmiotów zewnętrznych o łącznej umownej wartości ponad 500 mln zł netto.

Informacja prasowa