Gdynia: Archicom kończy Rozewską i planuje kolejne inwestycje

Nabywcy mieszkań w inwestycji Rozewska w Gdyni mogą się już urządzać. Budynek ten wnosi do dzielnicy Chylonia nową jakość architektoniczną i mieszkaniową, czego potwierdzeniem jest duże zainteresowanie klientów. Deweloper, firma Archicom Polska, zaledwie kilka tygodni po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie ma już sprzedanych blisko 90% lokali. Firma planuje kolejne inwestycje w Gdyni.

Mieszkaj i odpoczywaj

Duże zainteresowanie nabywców lokali w inwestycji Rozewska nie jest przypadkowe. Budynek wyróżnia nowoczesna architektura, świetna lokalizacja i skomunikowanie, a także bogaty charakter oferty, m.in. ogródki na parterze o powierzchni do 200 mkw., apartamenty z tarasami widokowymi czy podziemna hala garażowa z 89 miejscami postojowymi. Ponadto strefa fitness oraz odpoczynku, a także plac zabaw dla dzieci – wszystko w bliskim sąsiedztwie lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

– Rozewska to obecnie zdecydowanie najbardziej atrakcyjna inwestycja w Chyloni, co potwierdzają nabywcy mieszkań. Zwracają uwagę przede wszystkim na lokalizację budynku, łatwy dojazd do centrum i obwodnicy, bliskość lasu, sklepów, szkoły czy przychodni. Wszystko jest w zasięgu, a jednocześnie oferta, ze względu na funkcjonalny układ mieszkań, nowoczesną architekturę czy dodatkowe funkcje, ma unikalny charakter w tej części miasta – mówi Krzysztof Daroszewski, dyrektor oddziału w Archicom Polska S.A.

Ostatnie mieszkania

Z 74 mieszkań rozlokowanymi na 10-ciu kondygnacjach do kupienia pozostało już tylko 6 (nie licząc umów rezerwacyjnych). Są to dwustronne lokale, wszystkie 3 pokojowe, o metrażach zbliżonych do 70 mkw. lub nieco większych, w cenie od 6 200 zł/mkw. brutto. Są to lokale, których część pobytowa (salon z aneksem) zaprojektowana została od strony południowej zyskując dobre oświetlenie, a sypialna od północnej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa sprzedaży mieszkań. To z pewnością efekt atrakcyjnej oferty, ale także dobrej, sprzyjającej wciąż koniunktury – dodaje Krzysztof Daroszewski z Archicom Polska S.A.

Co ważne, niemal wszyscy dotychczasowi nabywcy lokali w Rozewskiej (wśród których większość to dotychczasowi mieszkańcy Chyloni), nabyli je z zamiarem bezpośredniego zamieszkania, co podkreśla wartość i atrakcyjność tej inwestycji.

Dzielnica przyszłości

Chylonia to dzielnica, która w najbliższych latach może sporo zyskać na znaczeniu. Warto podkreślić, że jest to jedna z najstarszych części Gdyni. Przez długi czas żyła swoim życiem i tempem, ale w ostatnich latach zapoczątkowanych zostało w niej wiele pozytywnych zmian. Uruchamiane są znaczącej skali projekty rewitalizacyjne, obejmujące m.in. remonty dróg i chodników, a potencjał dzielnicy dostrzegli także deweloperzy.

– Sądzę, że Rozewska to także ogromnie ważna dla tej dzielnicy inwestycja. Zwróciliśmy nią uwagę na tą część miasta, zapoczątkowaliśmy nową zabudowę, przez co uatrakcyjniliśmy to miejsce. Aktywność na tym obszarze będziemy kontynuować – mówi Krzysztof Daroszewski z Archicom Polska S.A.

Kolejne inwestycje w Gdyni

Archicom Polska S.A. prowadzi zaawansowane prace projektowe nad kolejną inwestycją w Chyloni. Przy ulicy Opata Hackiego wybudowane zostaną 3 budynki 4-kondygnacyjne z podziemnymi halami garażowymi. Łącznie w ramach inwestycji powstaną 102 mieszkania. Planowany termin rozpoczęcia budowy to IV kwartał 2019 roku, a równolegle uruchomiona ma zostać sprzedaż. Co ciekawe, inwestycja realizowana jest na terenach wykorzystywanych kiedyś pod działalność ogrodniczą, w otoczeniu licznej zieleni i w pobliżu strumienia Chylonka. Podobnie jak Rozewska, jest to miejsce świetnie skomunikowane. Archicom przygotowuje też inną inwestycję przy ul. Australijskiej, w nadmorskiej dzielnicy Gdynia Oksywie. Będzie to niska, kameralna zabudowa. Projekt zakłada powstanie 2 budynków mieszkalnych 3-kondygnacyjnych z podziemnymi halami garażowymi, łącznie 56 mieszkań. Otoczenie charakteryzuje dużo zieleni, a także bliskość Bulwaru nadmorskiego w Oksywiu. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Informacja prasowa