Echo Investment prezentuje bardzo dobre wyniki w III kwartale 2018 r.

Nowe inwestycje mieszkaniowe i biurowe, sprzedaż biurowca Sagittarius we Wrocławiu, otwarcie katowickiego Libero, sprzedaż ostatniej transzy akcji EPP, uplasowanie 50 mln zł obligacji dla inwestorów indywidualnych oraz zapowiedź dywidendy zaliczkowej – to praca wykonana przez Echo Investment od początku trzeciego kwartału, przynosząca doskonałe wyniki. Deweloper od początku roku zanotował 158 mln zł zysku netto.

Trzeci i czwarty kwartał to tradycyjnie najbardziej intensywny czas dla działu mieszkaniowego. Dotychczasowe wyniki sprzedaży i przekazań mieszkań są zgodne z oczekiwaniami i potwierdzają, że na koniec roku Echo Investment osiągnie cele około 1,1 tys. sprzedanych mieszkań i 1 tys. lokali przekazanych klientom.

– Stale rozbudowujemy ofertę, od początku roku rozpoczęliśmy budowę ośmiu inwestycji z 950 mieszkaniami. W przyszłym roku zamierzamy rozpocząć około 1 450 mieszkań, m.in. w dużych i atrakcyjnych projektach, jak Ordona w Warszawie, Tymienieckiego w Łodzi, Nasze Jeżyce w Poznaniu czy Wita Stwosza w Krakowie. W stosunku do 2018 r. powiększymy ofertę o ponad 50% – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment Fot. Materiały prasowe

Spółka rozwija platformę mieszkań na wynajem Resi4Rent, w której ma 30% udziałów i dla której realizuje usługi przygotowania oraz realizacji inwestycji. W trzecim kwartale Resi4Rent przejęło od Echo Investment cztery projekty w trakcie budowy z 1,2 tys. mieszkaniami. Dwa projekty we Wrocławiu i Łodzi będą zakończone i gotowe do przyjęcia mieszkańców w drugiej połowie 2019 r., pozostałe dwa – w pierwszej połowie 2020 r. W najbliższym czasie Resi4Rent przejmie kolejne sześć projektów z 1,7 tys. mieszkaniami, które są przygotowywane do budowy.
W 2018 roku Echo Investment rozpoczęło budowę czterech biurowców, a do końca kwartału 2019 r. ruszy realizacja pięciu kolejnych w miastach regionalnych. Spółka z sukcesami rozwija biznes biurowy, zarówno w Warszawie jak i w miastach regionalnych. Potwierdza to m.in. wynajem pierwszego budynku Browarów Warszawskich – Biur przy Bramie oraz duże zainteresowanie wynajmem w dwóch kolejnych budynkach Browarów, które są już w budowie. Deweloper podpisał też umowy w projekcie Moje Miejsce w Warszawie oraz prowadzi zaawansowane negocjacje na większość powierzchni kompleksu Face2Face w Katowicach.

Po ponad dwóch latach budowy, 15 listopada Echo Investment oddał do użytku katowickie centrum handlowe Libero. Inwestycja została świetnie przyjęta przez odwiedzających i miasto. To blisko 45 tys. mkw. w pełni wynajętej powierzchni. Zgodnie z najnowszymi trendami, około 20% powierzchni Libero zostało przeznaczone na strefę rozrywkowo-usługową, która otwarta jest także w niedziele bez handlu. Zgodnie z harmonogramem postępują prace budowlane w kolejnej inwestycji handlowej – Galerii Młociny w Warszawie, a najemcy wykazują duże zainteresowanie. Projekt jest już w około 90% wynajęty.

Grupa Echo Investment wypracowała od początku roku 158 mln zł zysku netto. Wartość jej aktywów systematycznie rośnie i wynosi na koniec trzeciego kwartału 2018 r. ok. 3,8 mld zł.
Na koniec trzeciego kwartału stan naszych środków pieniężnych wynosił 522 mln zł. Kilka tygodni temu uplasowaliśmy wśród inwestorów indywidualnych pięcioletnie obligacje o wartości 50 mln zł. W listopadzie sprzedaliśmy pozostałe akcje EPP. Wewnętrzna stopa zwrotu (IRR) z inwestycji w EPP wynosiła około 15%, licząc z dywidendami. Mamy komfortową sytuację gotówkową, która w pełni zabezpiecza nasze potrzeby inwestycyjne i rozwojowe. Biorąc pod uwagę wyniki i dostępne środki, zadeklarowaliśmy dywidendę zaliczkową z zysku za 2018 r. w wysokości 0,5 zł na jedną akcję – mówi Maciej Drozd, wiceprezes Echo Investment.

Maciej Drozd, wiceprezes Echo Investment Fot. Materiały prasowe

Echo Investment jest największym polskim deweloperem, jedynym na rynku z bogatym doświadczeniem w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym.

 

Informacja prasowa