Kryształowe żyrandole

Kryształowe żyrandole wywodzą się z pałacowych wnętrz. Dziś znajdziemy je najczęściej w klasycznych pomieszczeniach i takich, w których połączono style. We wnętrzach glamour uzupełniają błyszczące elementy wystroju. Mimo, iż kojarzą się z salonem – odnajdą się też w kuchni, jadalni czy gabinecie.

Klasyka
Żyrandole z kryształami wywodzą się z pałacowych wnętrz – dlatego pasują do pomieszczeń klasycznych. Szczególnie efektownie prezentują się w przestronnym salonie. Zalecane są do domów i mieszkań, które urządzono w stylu retro i francuskim. Producenci tych lamp nie ograniczają się jednak jedynie do klasycznych modeli, gdyż tworzą zupełnie nowe formy, które trafiają w gusta miłośników bardziej nowoczesnego wystroju.

Glamour
Lampy sufitowe, które posiadają kryształy są częstym elementem wystroju we wnętrzach glamour. W stylu tym dominuje przepych i luksus – w eleganckim wydaniu. Znajdziemy w nim meble i dodatki, które błyszczą i mają fantazyjne kształty. Kryształowe żyrandole ładnie rozpraszają światło, zarówno słoneczne, jak i wytworzone przez żarówkę. Dlatego dopasują się do innych błyszczących elementów wyposażenia.

Każdy styl
Kryształowy żyrandol sprawdzi się w domu czy mieszkaniu, w którym łączy się różne trendy. Zalecany jest szczególnie w przypadku stylu vintage, w którym znajdziemy przedmioty pochodzące z różnych epok. Wiszące lampy z kryształami mogą także uzupełniać minimalistyczne wnętrza. Staną się wówczas centralnym elementem, który przyciąga uwagę.

Nie tylko salon
Ten typ oświetlenia kojarzy się przede wszystkim z salonem, w którym zainstalowany jest zwykle nad stolikiem kawowym i kanapą. Jednak z powodzeniem może być zastosowany także w:

  • jadalni – nad stołem okrągłym lub podłużnym
  • tradycyjnym gabinecie z drewnianą biblioteką
  • kuchni – jako oświetlenie blatu i urządzeń.

Szkło optyczne
Kryształki wykorzystywane do tworzenia lamp, powstają najczęściej ze szkła optycznego, które posiada bardzo wysoki współczynnik przezroczystości. Jego skład gwarantuje rozkład nie tylko światła dziennego, ale również sztucznego – w całym widzialnym widmie od 390 do 790 nm. Bryły są starannie ścięte, a następnie w celu uzyskania wysokiego połysku i jasnego blasku – poddane szlifowaniu i polerowaniu.

„Łezka” nad okrągłym stołem
Klosz lampy Granso, który zwisa na łańcuchu, ma kształt łezki. Jej metalowe elementy mają kolor chromowany. Oprawa sprawdzi się jako górne oświetlenie, np. nad okrągłym stołem. Jej wysokość może być regulowana – długość przewodu zasilającego wynosi 120 cm.

Podłużna nad długim stołem
Prostokątna bryła lampy Trollenas ma długość 77 cm. Dlatego przeznaczona jest do instalacji np. w jadalniach, w których znajdują się długie stoły. Jest błyszczącą ozdobą ze szkła, którą rozświetlają 4 żarówki E14 max 40W. Oprawę można zwiesić do rożnych wysokości, maksymalnie do 120 cm. Jej stelaż wykonany jest z chromowanego metalu.

Kulista z kolorem
Wszystkie kryształki, które tworzą kulistą oprawę Hidden Gem (projektował ją Tony Irving) są transparentne. Natomiast jej środkowy kryształek (w dolnej części lampy) możemy wymieniać – dostępny jest w kolorze: bursztynowym, bordowym, ciemnofioletowym i turkusowym. Jej podstawę wykonano z metalu w kolorze chrom. Lampa dostępna jest w 2 wersjach – o średnicy 40 cm lub nawet 53 cm, posiada 3 lub 6 źródeł światła. Można zastosować w niej żarówki LED.

Antyczna
Ze starymi pałacami i królewskimi rezydencjami kojarzy się lampa Sundsby, która także dostępna jest na tomix.pl. Jej korpus wykonano z metalu w kolorze antyczny mosiądz. Ozdobiono ją kryształowymi paciorkami. Maksymalna długość łańcucha tej oprawy wynosi 1,5 metra.

Zdjęcia aranżacyjne oświetlenia https://www.tomix.pl/aranzacja+wnetrz.html

Informacja prasowa