Ogrzewacz wody dla rodziny lub małego biura

Na rynku pojawił się elektryczny ogrzewacz wody z cyfrowym sterowaniem, którego zbiornik ma pojemność od 30l do 150l. Zaprojektowano go więc zarówno dla jednej osoby, rodziny, jak i małego biura. Posiada intuicyjny panel kontrolny z szybkim dostępem, ceramiczny element grzewczy, do tego współpracuje ze wszystkimi rodzajami wody.

Elektryczny ogrzewacz wody Steatite Cube, z cyfrowym sterowaniem, który został wprowadzony do sprzedaży, zapewnia: krótki czas nagrzewania wody, ekonomiczną eksploatację i zużycie energii, łatwą i szybką instalację, ochronę elementu grzejnego przed wszelkimi rodzajami wody, nawet najbardziej agresywnymi, łatwą konserwację i naprawę, gdyż element grzewczy można zdemontować bez konieczności spuszczania wody ze zbiornika.

Fot. Materiały prasowe

Wyposażono go w ceramiczny, suchy element grzewczy, który przeznaczony jest do każdego rodzaju wody. Charakteryzuje się on:

– wysoka trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także długą żywotnością

– równomiernym rozprowadzeniem ciepła na całej swej powierzchni (4 W/cm2).

Urządzenie wykonano z wysokogatunkowych materiałów tj. obudowę ze stali, a izolację z pianki poliuretanowej.

Fot. Materiały prasowe

Cyfrowe sterowanie

Ogrzewacz z oferty Atlantic Polska wyposażony jest w elektroniczny, intuicyjny panel sterowania ręcznego. Do dyspozycji mamy pokrętło regulacji temperatury w zakresie 50-70 st.C., a także wizualną informację na temat dostępnej ilości ciepłej wody.

Samouczący się system zaawansowanej elektroniki Smart, zbiera i analizuje dane o swej pracy. Automatycznie oblicza zapotrzebowanie na c.w.u. na podstawie historii poprzednich tygodni. Umożliwia planowanie produkcji i zużycie wody, w skali tygodnia. Z kolei tryb Absence, podczas dłuższej nieobecności użytkowników (np. wakacje), ogranicza podgrzewanie wody do temperatury 7 st.C.

Praca z maksymalną mocą

W trybie Boost, urządzenie pracuje z uwzględnieniem maksymalnych parametrów swojej pracy. Ma to na celu osiągnięcie komfortu cieplnego, w możliwie najkrótszym czasie. Po jego otrzymaniu ogrzewacz samoczynnie powraca do normalnego cyklu pracy.

Fot. Materiały prasowe

Zabezpieczenia

Steatite Cube posiada zabezpieczenie:

– antykorozyjne zbiornika, na które składa się anoda magnezowa i emalia ceramiczna

– przed uruchomieniem pracy na sucho (bez wody)

– przeciwbakteryjne, które dzięki odpowiednim ustawieniom fabrycznym temperatury wewnątrz zbiornika, zmniejsza do minimum ryzyko rozwijania się w nim bakterii Legionella

– automatyczny bezpiecznik termiczny, które zabezpiecza urządzenie przed nadmiernym wzrostem temperatury jego pracy

– zawór bezpieczeństwa z wbudowanym zaworem zwrotnym, który zabezpiecza urządzenie przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w jego wnętrzu

– deflektor zimnej wody, który gwarantuje właściwą wymianę cieplną i brak mieszania się wody zimnej z już ogrzaną, we wnętrzu zbiornika (wysoka sprawność urządzenia).

W razie awarii…

1. Funkcja autodiagnostyki własnej w wypadku ewentualnej usterki, podaje informację o niej na wyświetlaczu urządzenia.

2. Serwis gwarantujący maksymalny czas interwencji na poziomie 48 godzin, od momentu zgłoszenia usterki. Istnieje możliwość zgłoszenia i śledzenia usterki poprzez stronę internetową. Dostępna jest również bezpłatna infolinia serwisowa czynną całą dobę.

3. Zbiornik urządzenia objęty jest 5-letnim okresem bezwarunkowej gwarancji.

Możemy wybrać model w zależności od pojemności tj. od 30l do 150l. Ich cena wynosi od 677 zł do 1 169 zł.

Informacja prasowa